Antreler İçin Antre Dekorasyonu Fikirleri

Antreler İçin Antre Dekorasyonu Fikirleri
14 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 5.299 kez okundu.

Antre Dekorasyonu

Antre dekorasyonu fikirlerimize geçmeden önce kelime kökenine kısaca bir göz atalım.Antre kelime anlamı olarak Fransızcadan dilimize geçmiş ve giriş anlamını taşıyan bir kelimedir. Evlerin en önemli bölümü olan antre, misafirlerin karşılandığı ilk yerdir. Antre dekorasyonu nasıl olmalıdır? Sorusu bu konuyu aydınlatacak bir sorudur. İlk izlenim oluşturulacak bu bölgeyi dekore etmek oldukça kolaydır. Antre bölgesi ev mimarisine göre şekil olmaktadır.

Çeşitleri birden fazla olan antreler; kare, dar, geniş ve benzeri giriş çeşitleri bulunmaktadır. Evin genel konseptine uyacak veya kullanım alanını en ergonomik hale getirecek fikirleri uygulamak gerekmektedir. Renk seçenekleri kişisel zevke göre belirlenebilmektedir. Ancak küçük bir alanı ferah göstermek adına beyaz gibi aydınlık sağlayacak renkler kullanmak makul bir karardır. Yine dar ve küçük alanlar için mobilya kullanımı daha minyatür seçilmelidir. Dar uzun konseptleri aynalar ile genişletmek mümkündür. Geniş alanlara ise sevdiğiniz pastel tonları özgürce kullanabilmektesiniz. Aynı zamanda burada kullanılacak belli başlı antre mobilyaları da doğru yerleştirmek gerekmektedir.

Kare Antre Dekorasyonu

Kare tarzda bir antre mobilyaları dekore etmek için en kullanışlı girişli antrelerdir. Ayakkabı için ayrı bir giyim odasının olmadığı evlerde giriş bölümü ayakkabılığı da barındırmaktadır. Portmantolar için oldukça geniş yelpazede tasarımlar söz konusudur. Eğer kare antre geniş bir alan ise portmantonuzu boy aynalı, anahtarlığı barındıran ve sevdiğiniz pastel renkleri içeren dekorasyonlu tercih edebilirsiniz.

kare-antre-dekorasyonu

Dar Antre Dekorasyonu

Dar ve uzun koridor şeklinde olan dar antre dekorasyonu için duvara monteli gömme dolap kuralabilecek şekilde olan ve koridor kullanımını engellemeyecek portmantolar tercih edilmelidir. Portmantonun renginin beyaz, krem şeklinde açık renkler olması dar ve karanlık olan koridor aydınlık ve ferah görünmesini sağlamaktadır. Yine koridorun geniş görünmesi açısından duvarlar aynalar ile çeşitli desenlerle bezenebilmektedir. Bu alanı en geniş gösterecek dekor ayna kullanımıdır. İyi aydınlatılan bir koridoru yansıtması ile en geniş gösterecek konsept aynadır. Ayakkabı giymek ve soluklanmak gibi kullanımı olan puflar, portmantoyu tamamlayacak bir unsur ve dekordur.

dar-antre-dekorasyonu

Geniş Antre Dekorasyonu

Evin karşılama bölümünü oluşturan antreler, hoş gelecek misafirleri neşeli karşılamanızı sağlayacak dekorlar da mevcut. Geniş bir antre mobilya ve renk kullanımı açısından özgür olmanızı sağlar. Pastel tonları sevenler için büyük bir fırsat oluşturuyor. Dolaplı, kabanların görünmediği düzenli bir görünüm sağlayan gardırop şeklindeki portmantolar tercih edilebilmektedir. Ayrıca ayakkabı giyebilmek için kullanılacak pufların yanı sıra sandalye ve masa dekoru da mobilyalar için tercih edilebilmektedir. Antre Dekorasyonu ile ilgili diğer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

genis-antre-dekorasyonu

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git