Bahçelerinizin Dekoru 5 Çardak Tasarım Önerileri

Bahçelerinizin Dekoru 5 Çardak Tasarım Önerileri
18 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.645 kez okundu.

Bahçe çardak modelleri hakkında fikir almak için doğru yerdesiniz.Bilindiği üzere bahçelerin ve dinlenme alanlarının en önemli eşyası şüphesiz, bahçe çardakları olsa gerek. Birçok park ve bahçede gördüğümüz ve sıcak yaz aylarında en çok talep gören ahşap gölgelikler, kullanım modelleri açısından da farklılık göstermektedir. Bahçenizde gölgelik istiyorsunuz ve ne alacağınızı bilmiyorsunuz. Bu yüzden önemli ve dikkat edilecek konuları incelemeniz gerekmektedir.

Bahçeler İçin Olmazsa Olmaz 5 öneri

1. Şekil itibari ile sanki bir kuş kafesi andıran model, çardağın üstünü kafes şeklinde kapatan ve isterseniz direk sütun ile ayakta duran yada etrafını sarmaşıklarla süsleyeceğiniz kafes tipinde kapatmak mümkündür. Çok tercih edilen bir modeldir. Evin sundurması olarak ta kullanılabilir ve giriş alanını değerlendirirken, sevdikleriniz ve misafirlerinizle bu alanda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

2. Kamelya için sütunlar yardımı ile sizde bir çardak yapabilirsiniz. Üstünü ister ızgara modelinde yine ahşapla kapatıp, salkımlı üzümle çevreleyebilir ya da minik lambalarla süslü ve aydınlatıcı fikirler kullanabilirsiniz. Sütun için ahşap PVC veya hazır mermer sütun alabilirsiniz. Bunlarla uğraşmak istemezseniz bu tarz model kamelya yapımı da mümkün. Bu model için bahçe dekorasyonuna tarz katabilirsiniz.

 

3. Çin mimarisinden esinlenmiş tarz çardak modelleri de bahçenin zenginliğini arttıran bir kamelya türüdür. Yine sütunlarla destekli, kubbe biçiminde çatısı bulunan modelde, uzak doğu esintilerinde kendinizi iyi hissedeceksiniz. İster köşelik olarak kullanın ister, bambu oturma grupları ile bu stili destekleyin. Hem dekoratif, hem de şık bir bahçe dekoru olacaktır. Kurulumu ve bakımı kolaydır.

4.Yazlıkların ve hamakların vazgeçilmezi sazlık çardakları düşünmelisiniz. Bambu yada sazlık dediğimiz bitkilerden yapılmış doğal görünümlü ve bir o kadar dekoratif olan kamelyalar, deniz kenarlarındaki villaların en sevdiği bahçe çardak modelidir.

5. Son önerimiz olarak; küçük bahçeler için köşe ve oturma lanı oluşturan çardak modelleri yerini almaktadır. Bir köşe size inanılmaz alanlar sunabilir. Buda bahçenizi daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır. Bahçesi olmayanlar da, bu modeli balkonlarında, teraslarında tercih etmektedirler. Portatif çardak fiyatları kullanılan malzeme ve içerik bakımında değişmektedir.

Bir işletme, lokanta, iş yeri sahipleri; bahçesinde yada evinizin bahçesi için dinlenme köşesi olarak tabir ettiğimiz çardak alanlarımız, hem yazın sıcağında bizi korurken, hem de keyifli bir sohbet eşliğinde, kahve içmek için en ideal mekanlar oluyor. Özellikle iş verimliliğini arttırmak için, birçok kafe ve restoranlar, yaz aylarında bahçelerini konuklarına açmaktadırlar. Konuklar için en güzel ortam yine çardak ve tarz modeller daha çok rağbet görmektedir. Eviniz içinde keza öyle. Çocuklar ve eve yorgun genel aile üyeleri, bu köşeleri ve alanları kullanmaktadırlar. Bahçe tasarımı ile ilgili bu yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git