Banyo Aksesuarlarını Kendiniz Yapın

Banyo Aksesuarlarını Kendiniz Yapın
20 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.499 kez okundu.

 

 

 

banyo-dekorasyon-kendin-yap

Çalışma temposu içinde banyoda gündelik hayatın koşuşturmasında durup kendimizle baş başa kaldığımız zamanın ne kadar olduğu konusunda yapılan bir istatistiğe göre ortalama bir ömre sahip insan 1.5 yılını banyoda 92 gününü de tuvalette geçiriyor. Geçirilen bu zaman süresince  hem suyun esenlik verici etkisini alır  hem de zihnimizin günlük koşuşturma konuşmalarından uzak kalır rahatlarız. Kendiniz yapacağınız aksesuarlar ve banyo dekorasyonu ile bu deneyimi daha zenginleştirebilirsiniz.

banyo-dekorasyon-aksesuar1

Eğer dar bir banyonuz varsa aynalar kullanarak daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynanın verdiği genişlik ve ferahlık hissi açık renk duvarlar ve taban seçiminizle artacaktır.

banyo-dekorasyon-aksesuar3

Banyonuzda raflar ve dolaplara ihtiyaç duyuyorsanız temin edeceğiniz ahşap paletler ile dolaplar ve raflar oluşturabilirsiniz hatta çamaşır makinanızın olduğu geniş bir banyonuz varsa tekerlek taktığınız katlara sahip taşıma masası yapıp geniş banyolarda çamaşır malzemelerinizi koyup taşıyabilirsiniz.
Eskimiş porselen aksesuarlarınızı dekorasyon amaçlı kullanılan taşları yapıştırarak süsleyebilirsiniz. Bu taşlar ile banyonuzun tabanında kullanacağınız bir paspas da tasarlayabilirsiniz.
Eski tencerelerinizi, kupaları ip yapıştırarak sarabilir dekoratif malzemeler haline getirebilirsiniz. Kulak çubuklarınızı, havlularınızı bu dekoratif kaplara koyabilirsiniz.

banyo-dekorasyon-kendin-yap7
Banyoda yakacağınız mum alevi ortamda daha sıcak ve yatıştrıcı bir etki verecektir. Banyo dekorasyonlarında mum alevi pek kullanılmaz yine de duş alırken yakacağınız bir mumun alevi suyun huzur veren etkisiyle birleşerek size daha huzurlu bir günlük yaşam süreci sağlayabilir.

banyo-dekorasyon-kendin-yap1
Banyonuza takacağınız rafların her iki yanına ip bağlayarak tuvalet kağıdı asma rulosu koyabileceğiniz şık bir raf elde edebilirsiniz. Minik biblolarınızın üzerine koyacağınız canlı veya yapay şık çiçekler banyonuzda neşeli bir etki verecektir.

banyo-dekorasyon-aksesuar4
Daire şeklinde materyalleri banyonuzun duvarına bir parça kösele parçasını kıvırarak bir cıvata ile duvara montalayıp havlu asacağı yapabilirsiniz.
Ağaç köklerinden alacağınız güzel bir parçayı duvara monte edip, üzerine kordonuyla bir ampul taktığınızda şık bir aydınlatmanız olur.
Eski bir valizi raflı ve kapaklı bir dolap olarak tasarlayabilirsiniz.
Banyonuzda kitap okuma vakti ayırmak hoşunuza gidiyor olabilir, duvara asacağınız bir raf üzerine koyacağınız sarmaşık bir çiçeğin uzanarak salınmasının güzelliği hem size ilham verecek hem de kitaplarınıza koyacağınız şık bir zemin oluşturacaktır.
Banyonuza koyacağınız minik kristaller ve yarı değerli taşlar banyonuzun enerjisini yükseltir. Pırıltılı bir hava kazandırır.
Şık metal veya plastik saksılarınızın etrafına tel gererek iki ucundan ipler asabillir, çok katlı bir raf elde edebilirsiniz.

banyo-dekorasyon-aksesuar9
Banyonuza sudan etkilenmeyecek tablolarınızı asabilirsiniz. Beğendiğiniz yüksek çözünürlüklü  bir resmi veya fotoğrafı matbaacıda giydirme baskı yaptırarak temin edebileceğiniz bu şık aksesuar hoşunuza gidecektir.
Banyo dekorasyon fikirleri aklınıza geldiğinde bunları yapacak zaman ve enerjiyi  bu fikirlerden ilham alıp  çeşitlendirerek sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git