Banyo Dekorasyonu Aydınlatmasında Önemli Olan Ayrıntılar

Banyo Dekorasyonu Aydınlatmasında Önemli Olan Ayrıntılar
27 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.960 kez okundu.

Banyo Dekorasyonu Aydınlatmasında Önemli Olan Ayrıntılar

Banyo Dekorasyonu yaparken banyonuzun aydınlatma düzenini de göz önüne almanız daha güzel bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Doğru bir Aydınlatmanın kullanılması, banyonuzun estetik açıdan daha ferah ve hoş durmasını sağlamakla kalmaz; sizi makyaj yaparken, tıraş olurken vb. işlerinizi yaparken daha net bir görüntüye kavuşturur. Banyo dekorasyonunda artık aydınlatmanın önemi daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır çünkü bu işi detaylarıyla düşünen ve önemseyen kişiler banyolarındaki olumlu sonucu farkedebilmektedirler. Banyonuzun aydınlatmasına karar verirken öncelikle nelere dikkat etmelisiniz?

  • Banyonuzun tavanı alçak mı yüksek mi?
  • Işık alıyor mu?
  • Büyük mü küçük mü?
  • Aydınlatma nerelerde daha iyi durur ve ışık verir?
  • Hangi renk ve türde lambalar kullanılmalı?

Yüksek Tavanlı/Alçak Tavanlı Banyolar

Yüksek tavanlı bir banyonuz varsa tavan lambası olarak istediğiniz türde bir aydınlatmayı seçebilmeniz mümkündür. Eğer tavan alçaksa mümkün olduğunca sarkıt lamba kullanmaktan kaçının. Bu hem alanı daha küçük gösterecek hem de başınıza çarpma ihtimali olacaktır.

 

 Işık Alan/Almayan Banyolar

Banyo Dekorasyon Fikirlerini değerlendirirken banyonuzun aydınlatma sistemi için gündüz ışık alıp almadığını da göz önüne alabilirsiniz. Kullanacağınız aydınlatma türünü ve sayısını buna göre belirleyebilirsiniz.

 

 Banyonuzun Büyüklüğü Çok Önemli

Aydınlatma seçimlerinde banyonuz büyükse tavan lambasının yanı sıra ayna ve köşe aydınlatmalarından da yararlanabilirsiniz. Her banyonun öncelikle bir genel aydınlatması bulunmalıdır. Bu da tavan lambasıyla mümkündür.

 

 Aydınlatma Nerelerde Olmalı?

Çok sık kullandığınız dolapların etrafında hatta içlerinde, ayna üstlerinde, köşelerde ve tavanda aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz. Ayna üstünde çok parlak ışık kullanmamanız görüşünüzün olumsuz etkilenmemesi açısından iyi olacaktır. Makyaj veya tıraş olma gibi işlerinizi daha rahat yapabilirsiniz.

 Hangi Renk ve Türde Lambalar
Kullanılmalı?

Banyo Dekorasyonlarında tavan lambasının beyaz ışık olmasına özen gösterilmelidir. Bu genel olarak net bir görüş olanağı sağlayacaktır. Bunun yanında yardımcı olarak kullandığınız aplik gibi aydınlatmalar biraz daha loş olabilir. Led lambalar neme dayanıklıdır ve banyo için uygundurlar. Ayrıca mavi ve yeşil ışıklar da banyoda hoş bir hava, temiz bir görüntü yaratabilmektedirler. Banyonuzun daha geniş görünmesine de yardımcı olurlar.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git