Banyo Mobilyalarında Yeni Trend: Tik Ağacı Devrimi

Banyo Mobilyalarında Yeni Trend: Tik Ağacı Devrimi
7 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.272 kez okundu.

Tik Ağacının Kullanım Alanlarıbanyo-mobilyaları

Tik mobilyalar suya dayanıklılığı ile banyo mobilyaları ve teras mobilyalarında sıklıkla kullanılmaktadır.  Yatlarda ve gemilerde de suyla temas edilen çoğu yerde olduğu gibi sıklıkla tercih edilen bu ağacın en büyük özelliği deniz suyuna, böceklere, güneşe ve diğer pek çok dış etmenlere karı son derece dayanıklı olan direnme güçlü bir ağaç olmasıdır. Dış ortam koşullarına karşı son derece dayanıklı olan tropikal özellikli tik ağacından mobilyalar banyolarda sık sık kullanılıyor. Sık dokulu ve yağlı bir ağaç olduğundan bu ham maddenin kullanıldığı banyo mobilyaları uzun vadeli olarak kullanılabiliyor.

Tik Ağacından Yapılan Banyo Mobilya Modelleri

banyo-dolaplari

Paslanmayan tik mobilyaların uzun süre kullanılması görünümünü ve eve kattığı havayı önemli bir faktör kılıyor. Görünüm zedelendiğinde yağladığınız sürece tik ham maddeli banyo mobilya modelleri ile evinizin her zaman yeni görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu modelleri daima yeni görünümde korumak için yağı temiz bir bezle yüzeye yedirmek gereklidir. Tik bahçe mobilyaları ise çoğu zaman kısa süre sonra gri rengini alır ve ilk halini kaybeder bunun sebebi ise tamamen tik ağacının doğasıyla ilgili olup son derece normaldir. Genelde balkon ve bahçe mobilyalarında tercih edilen dayanıklı mobilyaların bakımı da son derece doğal ve masrafsızdır. Doğayla bütünleşerek keyifli bir şekilde bahçenizde ve balkonunuzda zaman geçirebileceğiniz muhteşem tasarımlara sahip olan ve genelde banyoda kullanılan bu modeller, tik ağacının yapısı sayesinde uzun ömürlü olarak kullanılabilir.

banyo-mobilya-modelleri

Popüler Banyo Mobilya Fikirleri

Evin en çok kullanılan bölgelerinden biri olan banyo için mobilya seçmek oldukça zorlu ve meşakkatli bir görevdir. Bir süre sonra paslanan ya da çürüyen, böceklenen mobilyalarla uğraşmamak için yapılması gerekilen ise banyo mobilya fikirleri arasında favori seçenek olan tik ağacı ham maddeli ağaçlar uzun vadede yüzünüzü güldürerek dayanıklılığı ve güzel görünümü ile kolay kullanım sağlar. Kaplamasında kerestesinden yararlanan sıcak iklim ağacı kik, banyo mobilyaları modelleri konusunda kendisini geliştirerek daha çok eve ulaşmaya devam ediyor. Banyo dekorasyonu ile ilgili diğer Makalemize de göz atmak isteyebilirsiniz.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git