Banyo Zemini Hakkında Öneriler

Banyo Zemini Hakkında Öneriler
3 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 2.132 kez okundu.

Banyo dekorasyonu için banyo zeminlerinin yapılma işlemleri oldukça önemlidir. Bu sebeple banyo zemini yaptıracağınız zaman işin uzmanı olan birisiyle konuşmanız önemlidir. Özellikle zeminden geçen elektirik ve su tesisatı döşemelerinin düzgün yapılması banyo zemininizi sonrasında tekrar tadilata ihtiyaç duymayacak şekilde yapılabilmesi için önem taşımaktadır. Banyo zeminlerde ahşap döşemelerde kullanılmaktadır. Bu zeminler nem ve su yönünden risk oluşturabilen zeminlerdir. Eğer bu sorunlardan uzak tutabilecekseniz, şık olan ahşap döşemelerde banyo zeminlerinde tercih edilebilirler. Banyo zeminlerinde vinil malzemelerde kullanılabilmektedir. Bu malzemelerde de kimyasal maddelere dayanıksız olduklarından sorunlar çıkabilmektedir. Bir diğer Ancak banyo zeminlerinde genellikle fayans döşemeler tercih edilmektedirler.

BANYO ZEMİNİ HAKKINDA ÖNERİLER

Banyo zeminlerinde genel olarak seramik, fayans ya da yer karoları kullanılmaktadır. Oldukça rahat olan bu malzemeler derz adı verilen ara dolgularla yere döşenirler.

Değişik renk ve desenlerde seçilen döşeme malzemeleriyle şık bir banyo dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Mat ve parlak seçenekler arasından tercih yapabileceğiniz gibi kaydırmaz seramik tercihleriyle de banyonuzda güvenli bir zemin oluşturabilirsiniz. Derz araları için genellikle beyaz kullanılırken, farklı renklerde derz arası seçimleriyle banyonuza değişik bir hava katabilirsiniz.

vintage-banyo-3

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git