Banyolarınıza Sabundan Süs Eşyası Yapın

Banyolarınıza Sabundan Süs Eşyası Yapın
14 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.922 kez okundu.

Sabunlar ile Kendin Yap Fikirleri

Son zamanlarda ciddi bir şekilde artan ve oldukça da rağbet gören el yapımı ev dekorları, birbirinden farklı ve birbirinden ilginç modelleri ile karşınıza çıkmaktadır. Ev dekorasyonuna önem veren birçok kişi de bu dekorasyon ürünlerinin neden ve nasıl yapıldığını merak etmektedir. Dekor olarak kullanılan el yapımı ürünlerden biri de sabunlardır. Birbirinden renkli, birbirinden ilginç ve birbirinden şık sabunları siz de dekorasyonunuzun bir parçası haline getirebilirsiniz.

Özellikle banyolarınıza el yapımı süs sabunlarınızı sergileyerek hem marifetlerinizi herkesle paylaşabilir, hem de banyonuzun kokusunu ve görünümünü bu şekilde değiştirebilirsiniz. Oldukça pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz dekoratif sabunlar için bir ön hazırlığa ihtiyacınız olacaktır. Birbirinden farklı renklerde sabunlar için gıda boyası ve süslü sabunlar için de tül, kurdele, silikon tabancası, dantel şeritler ve benzeri malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Bu malzemeleri evinizdeki gereksiz eşyalardan da temin etmeniz mümkün olacaktır. Geriye kalan tek şey biraz hayal gücü diyebiliriz.

kendin-yap-örnekleri

Pratik el yapımı süsler için hazır kalıp sabunları kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkte ve boydaki kokulu sabunları seçin. Ardından bu sabunları şeffaf ya da renkli tül ile kaplayıp tülü sıkıca bağlayın ya da dikin. Ardından tülün fazla olan kısmını makasla kesip çıkarın. Tülle kapladığınız sabunun etrafına silikon sıkın. Renkli kurdele ya da dantel şeritler ile sabunun etrafına süs yapın. Silikonun kurumasını bekleyin ve daha sonra da sabunun üzerine kurdeleden fiyonklar yapıp yapıştırın. Burada küçük dekoratif çiçekleri de kullanabilir, süs olarak hazırladığınız sabunları daha renkli, daha cıvıl cıvıl bir hale getirebilirsiniz. Banyolarınıza sabundan süs eşyası yapmak için şekilli kalıplardan da yardım alabilirsiniz. İstediğiniz renkte sabunu alıp rendeleyin. Rendelere bir miktar sun karıştırıp iyice yoğurun. Hamur haline gelen sabunu kalıplara bastırın. Kurumasını bekleyin ve istediğiniz şekilleri elde edin.

Kalıp ile hazırlayacağınız sabunlarda da kalıpların şekillerini belirlemek tamamen sizin elinizde olacaktır. İster kalp desenli, ister melek figürlü, isterseniz de çiçek ya da hayvan şeklindeki kalıpları kullanabilirsiniz. Sabundan süsler yapmanın bir diğer yolu da sabunlara el ile şekil vermektir. İlginç el yapımı süsler de bu sayede ortaya çıkacaktır. El ile süs sabun yapmak için de beyaz kalıp sabunları rendelemeniz gerekmektedir. Ardından bir miktar su koyup sabunları yoğurmalısınız. Elde ettiğiniz hamurdan parçalar alarak istediğiniz meyve şekillerini de verebilirsiniz. Muz, portakal ve şeftali gibi şekiller sıkça tercih edilmektedir. Bu şekilleri oluşturup sabunları gıda boyasına batırmalısınız. Ardından açık bir alanda kuruttuktan sonra banyolarınızda dekor olarak kullanabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git