Çaysız Yapamayanlar İçin Çaydanlık Modelleri

Çaysız Yapamayanlar İçin Çaydanlık Modelleri
1 Mart 2017 tarihinde eklendi, 2.815 kez okundu.

Kahvaltıda, işte, akşam yemekten sonra kısacası gün içerisinde en çok tükettiğimiz içecek şüphesiz ki çaydır. Özellikle bazılarımız için çay, olmazsa olmazlardandır. Çayın hayatımızdaki yerinin farkında olan tasarımcılar mutfağımıza şıklık, kullanımda ise kolaylık sağlaması amacıyla birbirinden ilginç çaydanlık modelleri tasarlamışlar. Sizin için bu modelleri derledik.

Çaydanlığınızla Teknolojiye Ayak Uydurun!

modern-seramik-çaydanlik-modeli

Şık tasarımıyla Lotte Alpert mutfağınızdaki yerini almaya hazır. Üşengeç bir insan olup olmamanız fark etmez. Bazen o kadar yorgun olursunuz ki çay size iyi gelir. Ama yapacak haliniz kalmaz. Hadi yaptınız diyelim, o çaydanlığı kaldırmaya bile üşenirsiniz. İşte, bir diğer ismi tembel çaydanlık olan bu model tam size göre.  Bu çaydanlıkla çaydanlığı kaldırma zahmetine bile girmeden bardağınızı yorulmadan doldurabilir, keyifle yorgunluğunuzu giderebilirsiniz.

bordo-modern-caydanlik-modeli

Bu çaydanlık gibi farklı çaydanlık tasarımları çay tiryakilerinin gözdesi olmaya aday görünüyor. Hoş rengi ve çelik yapısıyla tüketicileri kendine çeken bu çaydanlığın başka bir özelliği de var üstelik. Çay olmuş mu olmamış mı diye süre tutmanıza veya demliğin kapağını açmanıza gerek kalmıyor. Tek yapmanız gereken çaydanlığın rengine bakmak. Rengi kırmızı olduğunda çayınız hazır.

Çayın Nasıl Hazır Olduğunu Gözlemleyin!

cam-boelmeli-caydanlik-modeli

Çelik, porselen veya bakır gibi maddelerden yapılan çaydanlıklarda çayın nasıl olduğunu gözlemleyebilmeniz çok zordur. Çayı demliğe atarsınız, suyu kaynayınca eklersiniz. Çay kendi kendine demlenir. En son çayı bardağa döktüğünüzde rengini fark edersiniz. Bunu bilen tasarımcılar sizin için bir yeniliğe daha imza attılar. Bu modelle çayınızı suya ilk attığınız itibaren olana kadar gözlemleyebileceksiniz. Şıklığı da mutfağınıza heyecan katacak.

Klasikten Vazgeçemiyorsanız Bu Çaydanlıklar Size Göre!

farkli-tasarim-demlik-modeli

Geleneklerine bağlı bir millet olduğumuzu bilmeyen yoktur. Eskiyi hep özlemle yad ederiz. Osmanlı döneminden kalan motifler hayatımızda olmaya devam ediyor. Bir yandan onları modern hayata da uyarlamaya devam ediyoruz. Resimde gördüğünüz çaydanlık modelleri de bu fikirden esinlenilerek tasarlanmış. Çok şık değil mi?

Bu siyah, kaplumbağayı andıran çaydanlık modeli de stil çaydanlık fikirlerinden ilham alınarak dizayn edilmiş. Sade modellerden sıkıldıysanız bir de bunu deneyin.

siyah-farkli-tasarim-demlik-modeli

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git