Çocuğunuza Öğrenmeyi Keyifli Hale Getiren Dekorasyon Fikirleri

Çocuğunuza Öğrenmeyi Keyifli Hale Getiren Dekorasyon Fikirleri
13 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.577 kez okundu.

Çocuklara öğrenirken eğlenmenin mümkün olduğunu hissettirecek ve farkına bile varmadan öğrenme sürecini istekli ve de keyifli hale getirecek dekorasyon fikirleri, ebeveynlerin de işini oldukça kolaylaştıracak. Gün içerisinde çocuklara ödev yaptırma stresi yaşamadan eğlenceli bir öğrenme süreci planlamak da tamamen sizin elinizde. Bu anlamda biz de sizler için çok yeni ve oldukça işinize yarayacak dekorasyon fikirleri sunuyoruz.

Çocuğunuz İçin Dekoratif Fikirler

Çocukların öğrenme sürecini keyifli hale getirmek için öncelikle onların yatak odasından başlamanız gerekir. Örneğin çocuğunuz çarpım tablosunu öğrenmekte zorluk çekiyorsa, yapıştırma rakamlar ya da uygun boyalar ile ranza merdivenlerine çarpım tablosunun güç öğrenilen bölümünü yapabilirsiniz. Ya da bu fikri zeminde de uygulayabilirsiniz. Çocuğunuzun odasının zeminine güzel ve eğlenceli bir oyun çizerek, bu kutucuklar içerisine oynarken öğrenebileceği şeyleri de yazabilirsiniz. Çocuğunuzun hayvanlar ya da bitkiler konusunda öğrenme sürecini hızlandırmak için de duvarlarda bazı hayvan çıkartmaları ve üst bilgiler kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra mevsimleri öğrenmesini kolaylaştırıcı tabloları duvarlara asarak da hem dekorasyona katkı sağlayabilir hem de fark ettirmeden çocuğun bilgi dağarcığını genişletmesini sağlayabilirsiniz. Ev dekorasyonunda kendi hayal gücünüzü kullanarak da çocuğunuzun ilgisi olan alanlarda daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Öğrenme sürecini daha keyifli bir hale getirmek için görsel materyalleri değerlendirmek oldukça önemli. Çocukların ilgisini çekici renkleri çalışma alanlarında kullanarak bu alanlarda bulunma isteklerini de arttırabilirsiniz. Çocuğunuz kitap okusun istiyorsanız, duvara bir ağaç resmi çizebilir, bu ağaçları dalları arasına minik raflar yaparak üzerine kitaplar yerleştirebilirsiniz. Çocuğunuz sanki kitapları bu ağacın dallarından koparıyormuşcasına bir hisse kapılır ve okuma süreci daha zevkli bir hale gelebilir. Bunun yanı sıra ağacın dallarını tavana kadar uzatabilir, tavandan basit bir salıncak sallandırarak çocuğunuzun bu bölümde sallanarak kitap okuma zevkini yaşamasını da sağlayabilirsiniz. Oyunla birlikte öğrenme sürecini keyiflendirebilir, bu fikirleri çok daha çeşitli bir hale getirebilirsiniz. Dekorasyon için oldukça sık kullanılan tablolar da size yardımcı olabilir. Padişahları ve dönemleri aklında tutmakta zorlanan çocuğunuz için padişah tablolarını kullanabilir, evinizin uygun bir alanında tuğralarla da zenginleştirdiğiniz bir Osmanlı köşesi oluşturabilirsiniz. Çocukların öğrenmesini zevkli kılacak oyun evlerini de dekorasyonunuza eklemenizde yarar var.Çocuk odaları ile ilgili diğer Yazımıza da göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Çocuğunuza Öğrenmeyi Keyifli Hale Getiren Dekorasyon Fikirleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Mehmet Aydın dedi ki:

    Güzel yazı elinize sağlık

    1. Dekor Fikir dedi ki:

      Teşekkürler…

Sayfa başına git