Çocuk Odası Dekorasyon Seçenekleri

Çocuk Odası Dekorasyon Seçenekleri
29 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.209 kez okundu.

çocuk-odası-duvar-süsleme

Bilindiği üzere her alanda artık modern düzenlemeler ve dekorasyon seçenekleri oldukça fazla dikkat çekmektedir. Kişiler hem bütçelerine uygun hem de şık tasarımlara ulaşma amacındadır. İşte bu noktada da dekorasyon seçeneklerinde kendin yap tasarımları dikkat çekmektedir. Bu seçenek hem düşük bütçe hem kişilerin istediklerini aktivite haline getirerek özgün tasarımlara ulaşılması nedeni ile de oldukça fazla tercih edilmektedir. Dekorasyonlarda en önemli etken odalarda kullanılan boya renkleridir. Daha çarpıcı ve modern seçeneklerde odalarda kullanılan boya renkleri ve eşya uyumları daha çarpıcı bir tasarıma ulaşmada oldukça önemlidir.

Çocuk Odalarında Renk Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

yunus-baligi-cocuk-odasi-duvar-kagidi

Çocukların okul ve sosyal yaşantı dışında en fazla vakit geçirdikleri alanlar olarak belirtilebilecek olan çocuk odaları için dekorasyon seçeneklerinde çocukların odalarını sevdikleri mekan haline getirebilmek adına çocukların zevkleri ve karakterleri göz önünde bulundurularak uygun bir seçim yapmak uzmanlarında destekledikleri bir konu olarak ifade edilebilmektedir. Kişisel gelişimleri açısından severek kaliteli zaman geçirebilmeleri adına renk seçeneklerinden eşya seçimlerine kadar farklı bileşenlerin birlikte doğru kullanımının önemli olduğu oda tasarımlarında renk seçimlerini çocuğunuza bırakabileceğiniz gibi birlikte karar alınması da mümkündür. Sarı ve mor renkleri çocukların zeka gelişimlerinde olumlu etkiler yaratmaktadır. Bunların dışında turuncu ve kırmızı gibi canlı renkler çocukların coşkulu karakterlerine uyum sağlayarak yine doğru bir karar olabilmektedir. Konsantrasyon eksikliği problemlerinde çocukların odalarında yeşil renk tercih edilirse uygun bir sonuç alınabilmektedir. Tabi bu nokta bir diğer önemli unsurda tercih edilen boya seçeneklerinin kolay temizlenebilir olmasıdır.

Genç ve Bebek Odası Boya Renkleri Tavsiyeleri

Genç odası seçeneklerinde konu biraz daha üzerinde düşünülmesi gereken bir hal almaktadır. Çünkü sağlıklı zaman geçirme açısından düşünülmesi gereken farklı konular bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; iyi hissettiren renk tercihi, ders çalışmaya ve konsantrasyona olumlu etkiler yaratması, dinlenme zamanlarında sakinleştirici etkiler oluşturması işte bu gibi konular renk tercihlerinde seçim yapılmasında karar sürecinde oldukça fazla etkili olmaktadır. Birde gençlerin sürekli değişen tercih seçenekleri durumu daha da zorlaştırabilmektedir. Bu noktada tavsiye edilen bir durum duvarlarda farklı renk geçişleridir.  Böylelikle daha modern bir dekorasyona imza atılabilir. Yine kullanılan boyanın kolay temizlenebilir olması da oldukça önemlidir. Bebek odalarında ise genel olarak kalıplaşmış olan mavi ve pembe renklerin yanı sıra oldukça geniş renk yelpazesi bulunmaktadır. Klasikleşmiş renklerin dışında kullanılması muhtemel olan renkler yine pastel tonlarında kişilerin tercih ettikleri mobilya seçeneklerinde uyumu yakalayabilmeleri adına kişilerin tercihlerine sunulmaktadır. Yine genelinde olduğu gibi bebek odaları boya tercihlerinde de kolay temizlenebilir ve sağlıklı boya seçeneklerinin tercihi oldukça önemli bir yer tutar.  Çocuk Odasında Yazı Tahtası yazımızda ilginizi çekebilir.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git