Çocuk Odası Dekorasyonunda Seçtiğiniz Renkler Önemlidir!

Çocuk Odası Dekorasyonunda Seçtiğiniz Renkler Önemlidir!
29 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 28 kez okundu.

Çocuk Odası Dekorasyonlarında kullanılan renklerin sadece görüntü açısından önemli olduğunu düşünmeyin; kullanılan her bir rengin çocuğun iç dünyasına ve ruh haline etki edebileceğini göz önünde bulundurmanız onun enerjisini olumlu yönde etkileyebilir.

Çocuklarınızın hayatının önemli bir bölümünü odalarında geçirdiklerini de dikkate alırsak belki de odalarındaki renkler onların üstlerinde düşündüğümüzden çok daha fazla enerji yaratıyorlardır. Peki, onların odalarında kendi alanlarındayken kendilerini iyi ve mutlu hissetmeleri açısından hangi renkleri, neden tercih etmeliyiz? Öncelikle bu konuda çocuğunuzun zevklerini ve tercihlerini de önemsemeniz, iyi bir seçim yapmanız açısından yararlı olacaktır. Oda için boya tercihi yaparken çocuğunuzun karakterini, yaşını ve sevdiği şeyleri de dikkate alın.

Zihni Güçlendiren Etki için: Sarı ve Mor

Sarı ve Mor renklerinin özellikle okula giden çocuklar üzerinde zihin geliştirici bir etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle çocuk odalarında sarı ve mor kullanımı ile güzel ve yararlı bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Coskunun Odada Yansıtılması için: Kırmızı, Turuncu ve Sarı

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri arasında en canlı renk seçenekleri arasında kırmızı, turuncu ve sarı bulunmaktadır. Bu renkler çocukların coşkulu ve enerjik ruh hallerini odada da gösterebilmek için iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca bu renkler çocukların iyi hissetmelerine de destek olur.

Güven ve sakinlik için: Yeşil

Çocuğunuzun aşırı canlı renklerle fazla uyarılmaması için odayı yeşil renkle dengelemek güzel bir fikir olacaktır. Ya da isterseniz bu rengi daha ağırlıklı olarak da kullanabilirsiniz. Yeşil rengi huzur ve sakinliğin rengidir. Çocuğunuz bu rengin kullanımıyla kendini daha huzurlu ve güvende hissedebilir. Dikkat eksikliği için de tercih edilebilir.

Yaşça biraz daha büyük olan çocuklar için: Mavi-Lacivert

Mavi ve lacivert rengi huzur, güven ve biraz da ciddiyetin rengidir. Yaşı biraz daha büyük olan ve özellikle erkek çocukların tercihi genellikle bu yönde olmaktadır.

Merhametli ve Sıcakkanlı Çocuklar için: Pembe

Çok sıcakkanlı ve sevecen çocukların enerjisine pembe çok güzel uyum sağlar.

Saflık ve Masumiyet Havası: Beyaz

Çocuk Odası Renkleri içinde beyaz, herhalde her çocuk için uygun bir renk seçimi olacaktır. Özellikle çocuğunuz sakin, yumuşak bir karaktere sahipse onu bu renkle mutlu edebilirsiniz.

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri çerçevesinde renkler ve etkileri üzerinde durmaya çalıştık. Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? adlı makalemiz de ise daha derinlemesine incelemeler ve fikirlere ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git