Dekorasyonda Sonbahar Hazırlıkları

Dekorasyonda Sonbahar Hazırlıkları
17 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.230 kez okundu.

Sıcak yaz günleri  yerini az güneşli, yağmurlu ve rüzgarlı sonbahar günlerine bırakırken doğanın  farklı renkleri yaşamın her alanında kendini gösterir. Yaşadığımız mekanların dekorasyonu da bu etkileri taşır. Bu nedenle, dekorasyonda sonbahar hazırlıkları yaparken  sonbahara uygun  renklerde seçeceğiniz eşyalar   ve aksesuarlar evinizi mevsime hazırlayacaktır.

Dekorasyonda sonbahar hazırlıkları yaparken  işe detaylı bir temizlikle başlayın. Evinizdeki depolama ünitelerinizi ve dolaplarınızı gereksiz eşyalardan arındırıp temizleyin. Oturduğunuz alanda şömine   varsa bakımını yaparak kullanıma hazır hale getirin. Yazın sıcak günlerini serinleten ince halı ve pikelerinizi kaldırıp, yerine yorganlarınızı, battaniyelerinizi ve halılarınızı kullanın. Dekorasyonda sonbahar renkleri toprak renkleridir. Kırmızı, turuncu ve sarı da yaprakların değişimini yansıtır. Dekorasyonda sonbahar renkleri evinizde sakin ve sıcak ortamlar yaratmanızı sağlayacaktır.  Bu renklerde kumaşlar ve aksesuarlar kullanarak istediğiniz alanlarda sonbahara uygun ortamlar oluşturabilirsiniz. Koltuklarınıza sonbahar renklerinde örtüler ve şallar koyabilirsiniz. Sonbahar renklerinde öreceğiniz şallarla ve yine bu renklerde kırlentlerle, yastıklarla mobilyalarınızı sonbahar dekorasyonunuz için hazırlayabilirsiniz.

Toprak tonlarından oluşan mobilyalarınız varsa sarı, turuncu ve bej renginde yastıklarla süsleyebilirsiniz. Sonbaharı yansıtan resimleri duvarınıza asabilir veya uygun renklerde çerçevelere koyarak sehpalarınızda kullanabilirsiniz. Dekorasyonda sonbahar hazırlıklarınızı yaparken salonunuzun bir duvarını bu renklelre boyayabilirsiniz. Vazolarınızda taze çiçeklerle birlikte kurumuş dalları birlikte kullanabilirsiniz. Bu renklerde aksesuarlar seçerek evinizin farklı köşelerinde sıcaklık elde edebilirsiniz. Sararmaya ve kurumaya başlamış yapraklardan evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz dekoratif objeler tasarlayabilirsiniz.  Örneğin cam bir vazoya yerleştireceğiniz yapraklarla ve meyvelerle yemek masanızı etkileyici yapabilirsiniz. Mumlar dekorasyonda sonbahar hazırlıklarının vazgeçilmez objeleridir.

Kırmızı, sarı ve turuncu  renklerde mumlardan salonunuzda, oturma ve yatak odalarınızda canlılık yaratabilirsiniz. Dekorasyonda sonbahar hazırlıkları yaparken, mutfağınızda  detaylı bir temizliğin yanı sıra, kışlık erzak depolanması için de hazırlkı gerekecektir. Erzak depolamak için sonbahar renklerinde kumaşlarla süsleyeceğiniz  kavanozlar kullanabilir ve  bunları raflarda sergileyerek mutfağınıza ayrı bir sıcaklık katabilirsiniz. Mutfak perdelerinizi ve örtülerinizi sıcak sonbahar renklerinden şeçebilirsiniz. Dekorasyonda sonbahar hazırlıklarınızı yaparken evinizin girişini de unutmamanız gerekir. Rustik bir askı ve şemsiyelikle ve sonbahar temalı resimlerle, mumlarla şık bir giriş yaratabilirsiniz. Banyonuzun zemininde kullanacağınız toprak renklerinde bir kilim sonbahar etkisi yapacaktır.

Dekorasyonda sonbahar hazırlıklarını yaparken renklerle oynamak evinizi ve sizi bu mevsimin hüzünlü olma fikrinden uzaklaştırıp neşelendirecektir. Dekorasyonda sonbahar hazırlıklarını yaparken bütçenize uygun ve yaratıcılığınızı kullanarak tasarladığınız küçük objeler yaşadığınız alanda şık detaylar oluşturacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git