Doğum Günü İçin Sofra Önerileri

Doğum Günü İçin Sofra Önerileri
16 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.528 kez okundu.

Doğum Günü İçin Sofra Fikirleri

Doğum günleri sadece yeni bir yaşa girildiği için önemli değildir. Aynı zamanda sevdiğiniz insanlarla bir araya gelerek eğlendiğiniz bir gündür. Bu günde, günün en önemli aktivitesi olan doğum günü pastası kesilir. Başka aperatif olarak hazırlanan yiyecekler yenir. Doğum gününde yenilen yiyeceklerin yanı sıra sofra düzeni de misafirlerin hafızalarında yer etmesi açısından oldukça önemlidir. Peki, doğum günü sofrası dizaynı nasıl olmalıdır?

dogum-gunu-kekleri2Minikler İçin Birbirinden Güzel Doğum günü Sofraları

Her yaşın doğum günü kutlanır. Ancak çocukların ki bir başka. Günler öncesinden hazırlıklara başlanır. Süsler alınır. Birbirinden leziz tarifler hazırlanır. Eğer çocuğunuzun doğum günü için sofra fikirlerine ihtiyaç duyuyorsanız, hazırlıklara başlamadan önce temanızı belirleyebilirsiniz. Çocuğunuzun cinsiyetine göre renk seçimi yaparak, renk üzerinden sofranızı hazırlayabileceğiniz gibi çocuğunuzun sevdiği bir çizgi film karakterini veya hayvanı da tema olarak seçebilirsiniz.

cocuklar-icin-dogum-gunu-sofrası

Seçtiğiniz temaya göre balonlar, peçeteler, afişler alarak sofranızın esas düzenini oluşturabilirsiniz. Sonrasında ise misafirlerinize ne ikram edeceğinize karar vererek, ikramlıklarınızı bu tema doğrultusunda süsleyebilirsiniz.

Doğum günü Sofrasının Zenginliği Kadar Sunumu da Önemli!

Birbirinden leziz pasta ve börekler, kısırlar, tatlılar doğum günü sofralarında yer alır. Renk renk, desen desen kurabiyeler ise doğum günü sofralarının vazgeçilmezleri arasındadır. Düğme şeklinde olanlarından, kibrit kurabiyelere, kurdelelilerden, isimli olanlarına kadar kurabiyelerin pek çok çeşidi mevcut. Eğer kurabiye hazırlayacak vaktiniz yoksa çikolata ve şekerlerle süslenmiş marshmallowları deneyebilirsiniz. Çocuklarınız da bayılacak üstelik.

doğum-günü-masası

Hem Göze Hem de Mideye Hitap Eden Doğum günü Pastaları

Doğum günü sofralarının temel taşı şüphesiz ki pastalar. Doğum gününde çocuğunuzun veya yakınınızın üfleyeceği pastayı evde kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi bir pastaneye sipariş vererek de yaptırabilirsiniz. Temalı ve rakamlı pastalar çok moda.

dogum-gunu-kekleri6

Her Yaşın Doğum günü Keyifli!

Hangi yaşta olursanız olun veya doğum günü sofrası hazırlayacağınız kişi hangi yaşta olursa olsun doğum günü sofrası mükemmel olmalı. Eğer yetişkinler için doğum günü sofrası önerilerine ihtiyaç duyuyorsanız yazımıza göz atmadan hazırlıklara başlamayın. Çocuklar için hazırlanan sofra için verdiğimiz tavsiyeler yetişkinlerinde de geçerli. Önce temayı belirleyin. Sevdiği herhangi bir şey olabilir. Sonrası ise mutfaktaki yaratıcılığınıza kalmış.

dogum-gunu-kekleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git