Duvar Kağıdı Eski Şöhretine Kavuştu

Duvar Kağıdı Eski Şöhretine Kavuştu
7 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.694 kez okundu.

Çok eski yıllara uzanan geçmişe sahip olan duvar kağıtları özellikle 80 ‘li yıllarda ülkemizde büyük rağbet görmekteydi. Bir süre dekorasyon konusunda geri planda kalan duvar kağıtları günümüzde tekrar eski popülaritesini kazanmaya başlamış görünüyor.

Duvar Kağıdı Tavsiyeleri

Kullanım alanı çok geniş olan duvar kağıtları ev, ofis, mağaza, otel ve kafe gibi birçok alanda mekanlara farklı bir atmosfer sağlamaktadır. Değişik renk , desen ve yüzey dokularına sahip olan duvar kağıtları için fiyat olarak çeşitli alternatifler bulunmakta. Bu noktada tavsiyemiz fiyatı ikinci hatta üçüncü plana atmanız. Duvar kağıtlarının garanti süresi markaya göre beş ile on yıl arasında değişmesine rağmen doğru kullanımda bu süre daha da uzayabilir. Basit bir hesap yaparsak on yıllık süre içerisinde birkaç kez duvarlarımızı boyatmak zorundayız, duvar boyama işleminin maddi yük getirmesinin yanında tadilat sürecindeki karmaşalar da işin cabası. İlk bakışta duvar kağıtlarını,  duvar boyası ile fiyat olarak karşılaştırdığımız da yüksek maliyetler karşımıza çıksa da, uzun ömürlü olmalarından dolayı duvar kağıtları, dezavantaj gibi görünen bu durumu lehine çevirmekte.

duvar-kağıdı-modelleri

Duvar Kağıdı ve Dekorasyon

Bildiğimiz gibi duvar kağıdı üreticisi birçok marka var ve bu markaların ürün standardına göre fiyat ve kalite politikaları değişiklik göstermekte. Sizlere naçizane tavsiyemiz dekorasyonunuzda duvar kağıdı kullanmaya karar verdiyseniz ürünün yüzey kalitesini ve mukavemetini mutlaka test etmeniz. Bunun yanında uygulama yapılması aşamasında işi uygulama ustalarına bırakmanız. İlk bakışta duvar kağıdı uygulama işlemi kolay bir operasyon gibi gözükse de,  bizzat denediğim için sonuçlar pek iç açıcı olmamakta.

Kabarık-duvar-kağıdı 4

Kalite ve marka konusunda karar verdikten sonra ikinci aşama duvar kağıdı kullanacağınız alanın tasarım olarak nasıl bir felsefede olduğu. Modern sade bir dekora mı sahip, yoksa klasik mobilya ve objelerle mi bezeli. Her iki durumda da size hitap eden alternatifler mevcut. Bunun yanında dekorasyonlarında renkli mobilya ve aksesuar kullanmayı sevenler için de çözümler yok değil.

Dekorasyon tarzınıza göre duvar kağıdı seçimi yaparken renk uyumunun yanı sıra,  duvar kağıdı modellerindeki doğru yüzey doku seçimi yapılması da bir diğer önemli unsurdur. Antreler için üç Boyutlu taş desen duvar kağıtları çok güzel bir seçim olabilir, ilave olarak taş desen duvar kağıdı üzerine şık bir dekoratif ayna seçiminiz elinizi daha da güçlendirecektir. Avangart konsepte bir oturma odası yada yemek odasına sahipseniz damask tarzı duvar kağıtları ilk alternatiflerden biri olabilir. Klasik tarz sevenler içinse kadife dokulu yüzeye sahip duvar kağıtları diğer seçenek. Kabartmalı antik taş yada ahşap dokulu yüzeyler ise özellikle Tv ünitelerinde kullanılabilecek türden. En kıymetlilerimiz çocuklarımızı unutmak olmaz tabi ki, aslına bakarsak onlar bu konuda en şanslı gruptalar, çizgi film karakterlerinden tutun yarış arabalarına, Barbie bebek tasarımlarından şirinlere kadar sayısız seçeneklere sahipler.

Etiketler:

Duvar Kağıdı Eski Şöhretine Kavuştu Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Ada Çevik dedi ki:

    Başlığın ismini görünce çocukluğuma döndüm ya yok böyle nostalji. Modern duvar kağıtları da tekrar şöhretine kavuştuğuna göre bir tane almak lazım değil mi 🙂

    1. İlginize Teşekkürler

Sayfa başına git