Duvarınızda Zamanı Durdurun

Duvarınızda Zamanı Durdurun
6 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 951 kez okundu.

 

duvar-saati-modelleri4

Evlerde, ofislerde gerek dekorasyonun tamamlayıcı öğelerinden birisidir saatler. Özellikle duvarlarda yer bulan eşsiz duvar saatleri, dekorasyonun kişiliğini ortaya çıkaran parçalardan birisi. Dekore etmek istediğiniz ortama; şıklık, modernlik, klasik bir hava veya samimi bir ortam yaratmanıza yardımcı duvar saatleri modellerini görünce aklınız karışacak.

duvar-saati-modelleri1

 

Sadece zamanı görmek için değil artık saatler, hepsi birer tablo. Antika modelleri ile dekore ettiğiniz alanda klasik ve zengin bir duruş sergilemenize yardımcı olurken; renkli, kalın çerçeveli, küçük modelleriyle asılı olduğu duvarı daha modernize etme özelliğine sahip. Aynalı modelleriyle; hem ışığı yansıtmanıza yardımcı olurken diğer taraftan da zamanın nasıl da su gibi akıp geçtiği hatırlatıyor bizlere.

duvar-saati-modelleri2

 

Teknolojinin nimetlerinden fazlaca yararlandığımız bu çağda; artık duvar saatlerine ihtiyaç kalmadığı düşüncesine kapılabiliyoruz. Ama durum hiç bizim düşündüğümüz gibi değil. Hatta tam tersine; yararlandığımız teknoloji hayalimizdeki tasarımlara ulaşmamızda bize yardımcı oluyor. İnternette özel tasarım yapan bir sürü site var artık. Tabi ki bu sitelerden bazıları da duvar saati tasarımı yapıyor ya da sizin kendi duvar saati tasarımlarınızı hayata geçiriyor.

duvar-saati-modelleri11

 

İşte size dekorasyonlarımızda kullandığımızda aslında zevklerimizle ilgili ip ucu verdiğimiz duvar saati önerileri;

  • Renk uyumu önemli

Ofisinizde veya evinizin salonunda kullanacağınız saat ile duvarın rengi birbiriyle uyumlu olmalı. Ortaya çıkabilecek bir renk çatışması, dekorasyonunuzu hiç istemeyeceğiniz şekilde bozabilir. Öncelikle sizin ve misafirlerinizin dikkatini dağıtabilir.

  • Temalar bir olsun

Örneğin geleneksel tarzda dekore edilmiş bir salonda, ahşap malzemeden yapılmış bir saatin yaratacağı harika duruş ile modern çizgileri olan bir salonun hakkı metal ağırlıklı bir duvar saatidir. Ofisinizde yakalamak istediğiniz uyum ise hem şık hem klasik çizgileri olan bir duvar saati ile harikalar yaratabilirsiniz.

  • Saat ve duvar birbirine uygun mu?

 

Çok büyük ve başka hiçbir tablonun asılı olmadığı bir duvara küçük bir saat yapılabilecek kötü bir dekorasyondur. Duvarın boyutu ile saatin boyutu birbirleriyle ölçülü olmalıdır. Eğer ki; duvarınız büyük saatiniz küçükse yapabileceğiniz çerçeveli bir konsept ile sevdiğiniz saati istediğiniz duvara asabilir ve böylelikle harika bir duvar konseptine sahip olabilirsiniz.

duvar-saati-modelleri3

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git