Duvarınızı Boyadığınız Tabaklarla Renklendirin

Duvarınızı Boyadığınız Tabaklarla Renklendirin
14 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.584 kez okundu.

Ev dekorasyonu, bir evin en önem verilmesi gereken yanlarından biridir. Evin genel havası ve eşyaların uyumu ev dekorasyonunda oldukça önemli. Bununla birlikte ev dekorasyonunda kullanılan aksesuarlar da bir o kadar önem taşıyor. Eşyaların spor ya da klasik tarzda olması da kullanılan aksesuarların türünü değiştirebiliyor. Son zamanlarda ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan duvar tabakları da evinize çok renkli ve eğlenceli bir görünüm kazandırıyor. Üstelik hemen her tarza uygun duvar tabağını bulmanız da mümkün. Hem spor mobilyalarınıza uygun duvar tabakları, hem de klasik mobilyalarınıza uygun duvar tabakları ile evinizi renklendirmeniz mümkün. Üstelik bu tabakları evinizin dekorasyonuna uygun bir şekilde ve uygun tonlarda boyamanız da mümkün.

Eğer ev dekorasyonunda yeniliklerden yanaysanız ve farklı bir şeyler yapmanın peşindeyseniz, boyadığınız tabakları duvara asarak bu farklılığı yaratmanız mümkün. Evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu tabakları, uygun boyalarla boyayabilir ya da hazır boyanmış duvar tabaklarını alarak duvarınızda bir kolaj yapabilirsiniz. Çini tarzı tabakları daha klasik mekânlarınızda değerlendirebilirken tahta ya da bambu şeklinde tabaklarınızı daha spor mekânlarınızda değerlendirebilirsiniz. Örneğin mutfağınızı renklendirmek için kullanacağınız tabak çeşitlerini bambu ürünlerden seçebilirsiniz. Mutfakta hâkim olan renklerle uyumlu bir şekilde boyayacağınız bu tabakları gelişigüzel ya da bir ahenk içinde duvarınıza monte edebilirsiniz. Bu sayede mutfağınızda çok farklı bir havanın hâkim olmasını sağlayabilirsiniz. Kendi el emeğinizden oluşan duvar tabaklarını istediğiniz her motifte boyamanız mümkün. Örneğin bir bahar esintisi yaratmak istiyorsanız, pudra ve pembe tonlarında çiçekler çizdiğiniz tabakları mutfağınızda ya da oturma odanızda kullanabilirsiniz.

Duvarınıza boyadığınız tabaklarla renk katmak için yapmanız gereken şeyler oldukça basit. Tabakları hangi bölümde kullanacaksanız, o bölüme uygun yapıdaki ürünleri seçmelisiniz. Tabakların porselen ya da tahta malzemeden oluşu tamamen size kalmış durumda. Kullanacağınız mekânda yer alan mobilyaların rengi de tabakları boyayacağınız renklerde belirleyici olacaktır. Tam bir uyum ve kontrast yaratmak istiyorsanız mobilyalarla uygun renkleri tercih edebilir, tabaklarınız göz alıcı olsun ve mekândan çok daha farklı bir görünüm sağlasın istiyorsanız da zıt renkleri tercih edebilirsiniz. Kırmızı, petrol mavisi, turkuaz, nar çiçeği, haki yeşili ve benzeri renkleri tabaklarınızda bir arada kullanarak oldukça renkli bir duvara sahip olabilirsiniz. Renkli duvar tabaklarınızı holde, misafir odasında, mutfakta ve benzeri yerlerde kullanabileceğiniz gibi evinizin içinden geçen büyük kirişler üzerinde de kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonunuz için oldukça etkileyici tasarımlara imza atabileceğiniz duvar tabaklarını her renk ve her desende boyayarak kendi zevkinizi yansıtabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git