Edebiyattan Alınan İlham: Yazı Odaları

Edebiyattan Alınan İlham: Yazı Odaları
18 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.134 kez okundu.

Okuma Odaları ve Yazı Masaları

Okuma oranlarının ve eğitim seviyesinin sürekli arttığı günümüz dünyasında kitapların hayatımızda aldığı önem her geçen gün daha da artıyor. Yazı yazmanın ve hikaye anlatmanın yaşamla ilgili bize öğrettiklerinin paylaşıldığı yazı odalarının düzenli okuyucuların hayatında yarattığı önem büyüktür. Bu nedenle edebiyatta yazı masaları vazgeçilmez bir yere sahiptir, kurşundan güçlü fikirlerin yaratıldığı ve dünyaya duyurulmak üzere somutlaştırıldığı yerlerdir. Atölye eğitimlerinin ve beğenilen bir kitap hakkında konuşulan kitap kulübü toplantılarının da yapıldığı yazı odaları her geçen gün daha da populerleşmektedir.

Yazı Odaları Nasıl Dekore Edilmeli?

İçinde bulunulan alanın güzel olması insanları daha mutlu edeceğinden ve neşeli kılacağından çalışma odası dekorasyonu yazı odaları için en önemli faktörlerden biridir. Çalışma masası, çalışma odası aksesuarları ve çalışma sandalyesi gibi eşyaların birbiriyle bir bütünlük içinde olması oldukça önemlidir. Yazı odaları bir nevi atölye işlevini gördüğünden odanın oturma odası gibi tamamen rahat ve keyifli bir şekilde döşenmemesi gereklidir. Kendi tarzınızı mekana tam anlamıyla yansıtmanız ve kendi rahatınızı gözetmeniz zamanınızın büyük bir zamanını geçirdiğiniz bu alandaki konforunuz için son derece önemlidir. Çalışma odasının duvarlarına o hafta ya da belli bir zaman kısıtlaması dahilinde yapmanız gereken işleri asabilir, görmekten hoşlandığınız fotoğrafları ve gezip görmeyi istediğiniz ülkeleri haritada konumlandırabilirsiniz. Böylelikle okumaktan sıkıldığınızda kendinizi neden çalışmanız gerektiği konusunda motive edebilirsiniz. Çalışma odasının rengini ise odaklanmayı arttıran mavi olarak seçebilirsiniz.

Yazı Odası Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Odanın odak noktasında olan yazı odası masaları ise çalışma odalarının vazgeçilmezidir, sıklıkla odanın geneline uyum sağlayacak bir renk ve doku seçimiyle döşenir çünkü insanların odaya girer girmez ilk dikkat ettikleri şey bu masadır. Her renk ve doku seçeneğinden bulunabilen yazı masaları genelde kullanım kolaylığı ve sağlık dostu yapısı sebebiyle ahşaptan seçilir. Her fiyat aralığında her bütçeye uygun olarak bulunabilen bu masalar çoğunlukla kahverengi gibi kapalı renklerden seçilir. Masanızın boyu, boyamak istediğiniz renk tamamen odanın genel aurasına bağlı olarak karar verebileceğiniz faktörlerdir. Konu ile ilgili diğer Makalemize de göz atabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Etiketler:

Edebiyattan Alınan İlham: Yazı Odaları Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Aylin Akay dedi ki:

    İlk fotoğraftaki ürüne nereden ulaşabiliriz ?

    1. Dekor Fikir dedi ki:

      İlginize teşekkürler.İsteğe göre mobilya uygulaması yapan dekorasyon firmalarından istediğiniz ebata ve renge göre ürüne sahip olabilirsiniz.

Sayfa başına git