El Yapımı Banyo Aksesuarları

El Yapımı Banyo Aksesuarları
14 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.056 kez okundu.

Evinizde, çok uzun bir süre veya para harcamadan birbirinden güzel banyo aksesuarları yapabilirsiniz. Görenlerin “bunu nereden aldın” dediğinde, verdiğiniz cevabın haklı gururunu yaşamanız için banyo aksesuarları önerilerimiz şöyle;

Kendin Yap Fikirleri

  1. Bitirdiğiniz cam içecek şişelerinin yapısını beğeniyorsanız atmayın. Çünkü çok güzel sabunluklar yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey yalnızca uygun boyutlarda bir sabunluk başlığı ve şişenin kendisi. Eğer tam olarak uyan bir ikili bulamadıysanız aynı boyutlarda olan bir başlığı sıcak silikon yardımıyla kolaylıkla şişeye sabitleyebilirsiniz.
  2.  Çocuklarınızın ilgisini ellerini yıkama alışkanlığına mı çekmek istiyorsunuz; çok kolay! Sabunluğun içine oyuncakları yerleştirin. Veya sıcak silikon yardımıyla sabunluğun üzerine doğrudan sevdiği figürlerden tutturabilir, merakını uyandırabilirsiniz.
  3. Diş fırçalarınızı, aksesuarlarınızı koyacak bir yer arıyorsanız işe yaramayan kavanozlarınız tam size göre. Yalnızca kavanozların ağızlarına birer metal kelepçe takın ve o kelepçeleri dilediğiniz materyale sabitleyin. Ahşap platform kullanmak işinizi kolaylaştıracak ve şık bir görüntü yaratacaktır.
  4. Banyo rafları için hasır sepetler kullanabilirsiniz. Sepetlerin tabanlarını duvara sabitlemeniz yeterli olacaktır. Eğer içlerine koyacağınız şeyler fazla ağırsa alt kısımlarına destek yapmanızda fayda var.
  5. Sağlam bir halat, dilediğiniz kadar ahşap parça ve basit aletler yardımıyla güzel bir banyo raf ünitesine sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey doğru ölçü almak. Ahşap parçaların üzerine iki uçtan halatın geçebileceği boyutta delik açın. Aşağı bakacak kısma sağlam bir düğüm atın. Raf ünitenizi tutturabilmek içinde bir askı kullanın.
  6. Ahşap bir merdiven basamakları raf olacak şekilde kullanılabilir. Ayrıca en üst kısmını el havlularınız için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken banyonuza uygun bir renk seçmek.
  7. Havlu asacağını hem bu kadar şık hem de bu kadar kolayca yapabilirsiniz. Halatı tutacak parçaları duvara monte edin ve halatınızı sağlam bir düğümle parçalara bağlayın.
  8. Mıknatıs bir panel yardımıyla tüm metal eşyalarınızı, tokalarınızı, traş bıçaklarınızı ister kolayca erişebileceğiniz bir yerde ister dolaplarınızın iç yüzeylerinde organize edebilirsiniz. Mıknatısı kullanacağınız yere sağlamca sabitlemeniz yeterli.
  9. Küvet keyfini seven biriyseniz küçük parça bir ahşap tüm keyfinizi ikiye katlayabilir. Kitap, telefon, içecek koyabileceğiniz bu güzel aksesuarı küvetinizin eninden biraz daha geniş kesmeniz yeterli olacaktır. Eğer küvet şekliniz buna uygun değilse dört adet eş boyutlarda küpler keserek bu küpleri ahşap parçasına çakabilir, hareket etmesine engel olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git