El Yapımı Ev Dekorasyonu ile Yumurta Kartonundan Işık Çelengi Yapımı

El Yapımı Ev Dekorasyonu ile Yumurta Kartonundan Işık Çelengi Yapımı
4 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 19 kez okundu.

Dekorasyonda ev aksesuarları ile mobilya uyumu, konsept tamamlaması gibi durumlar kilit nokta oluşturmaktadır. Bu aksesuarlar el yapımı ev dekorasyonu olabilecek türden ise kendi tasarım ve renk uyumunuzu düzenleyip hayata geçirme imkanı bulmaktasınız. Bir de buna ek olarak geri dönüşüm değerlendirmesi olarak kullanılan ürünler ile yapılan tasarımlar en avantajlı dekorasyonlar olmaktadır.

Bir kutu, bir paket çöpte yerini almak yerine değerlendirilip şirin bir dekorasyon haline gelmektedir. Bunları tasarlamak, renklendirmek evinize uygun olarak ancak siz tarafından tercih edilebilmektedir. Birkaç püf nokta ile her evde bulunan ürünlerle oluşturabilecek dekorasyonlar bulunmaktadır. Pratik el yapımı süsler arasında yumurta kartonu ile ışık çelengi en basit yapıma sahip fikirlerden birisidir.

Yumurta Kartonundan Işık Çelengi Yapı İçin Gerekli Malzemeler

  • Boya fırçası
  • Yumurta kartonu
  • Makas
  • Tutkal
  • Beyaz akrilik boya
  • İpli ışıklar
  • Altın rengi sim, isteğe göre farklı renkler kullanılabilmektedir.


Yumurta Kartonun Işık Çelengi Yapımı

Karton kutuyu öbek öbek kesiniz. Kesilen kartonları çiçek şekli oluşturacak şekilde 4 ayrık oluşturunuz. Tasarımınızı bağlı olarak çiçek şeklinin sayısını belirleyebilmektesiniz. Tüm çiçekleri beyaz akrilik boya ile boyamalısınız. Sonrasında çiçek desenlerinin içini tutkallayıp, dilediğiniz renkteki simleri dökmelisiniz.

İpli ışıkları çiçeklerin altından geçirilmelidir. Sıkı bir şekilde kartonlara tutturmak adına bant yardımı alabilmektesiniz. Sonrasında ev dekorasyonunuz hazır hale gelecektir.

Işıklandırma dekor olarak kullanılabilecek en aydınlık nesnedir. Karanlık bir ortamı oluşturan, pencere az bulunan ya da ışıklandırması yetersiz kalacak büyük odalarınız için destek sağlan bu aydınlatma ilginç el yapımı süslerarasında bulunmaktadır. Gerek aydınlatması gerek hoş görüntüsü ile tercih edilen bu dekorlar evinizin şıklığına uyum sağlayacaktır. El yapımı olan ve evdeki bulunan malzemeleri değerlendirmeye yönelik olan bu dekorlar vaktinizi almaksızın süsünüz haline gelecektir. Geri dönüşüm bağlamında da size katkı sağlaması ile çöpü süsleyecek ürünler evinizi şenlendirecektir.

Aydınlatmaya destek olmak adına ya da loş bir ortam sağlamak uğruna el yapımı yumurta kartonundan ışık çelengi, mobilyanıza uygun renkte simlerle de konsept tamamlayıcınız olacaktır. İlginç bir dekor olan ve yapımı kolay ürünleri sizin tasarımınız ile kendinizden bir şeyler katarak tamamlamanız manevi bir değer de oluşturacaktır. Bu gibi ürünleri evinizin her yerinde aydınlatma ve dekor olarak rahatlıkla süsleme amaçlı kullanabilme imkanınız bulunmaktadır. Bu arada hem kolay hem de evde bulunan geri dönüşüm malzemelerinden eviniz süsleyecek nitelikte ilginç dekorasyonlar oluşturmak için boya fırçası oldukça avantaj sağlamaktadır. Geri dönüşümden dekorasyon ürünleri yapımına ilginiz varsa mutlaka evinizde bulundurunuz. El yapımı ev dekorasyonu içerikleri ile ilgili sıkça yazılar yayınlamaya çalışıyoruz, Kağıt Rulolarından Dekorasyon yazımız da inceleyebilirsiniz. Ayrıca yumurta kartonları ile yapılan diğer çalışmalara da göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git