Enerji Tasarrufu için Ampul Seçimine Dikkat!

Enerji Tasarrufu için Ampul Seçimine Dikkat!
25 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 88 kez okundu.

Yaşamınızın en özel anlarının tanıdığı olan evlerinizde aydınlatma aksesuarlarınızın hayatınızı değiştireceğini hiç düşündünüz mü? Sizi rahatsız eden ışığınızı değiştirmek için hala zamanınız var. İyi bir ampul öncelikle gözlerinizin en iyi dostu olmalıdır. Evinizin her köşesinin size farklı duygular yaşattığını düşünürseniz her odanızın da farklı bir ampul ile aydınlatmaya ihtiyacı olduğunu hatırlamalısınız. İşte size bol seçenekli harika bir fırsat…

Dünyanın bütün ışıklarını evinizde birleştirebilirsiniz. Mobilyalarınıza ve duvar renklerinize göre ampul ve aplik çeşitlerini seçebilir, yaşam alanlarınızın gün ışığı alımına göre aydınlatma hesabı yapabilir, odalarınızın metrekaresi doğrultusunda ihtiyacınız olan lümen değerini elde edebilmek için de çok girişli avizeleri tercih edebilirsiniz.Dünya kadar ampul çeşitleri ile evinizi gözlerinizi yormayacak şekilde aydınlatmanız mümkün. Yoğun iş temposundan yorgun düşen gözlerinizin ışığını özellikle halojen ampul ya da rüstik ampul tercihinizle yeniden kazanabilirsiniz. 

Ruhunuzun Işığı Sizi Bekliyor

Öncelikle evinizin ışığının,zevklerinizin bir yansıması olan mobilya seçimlerinizin tamamlayıcı unsuru olduğunu unutmayınız. Aklınıza gelen ilk yere bir ampul veya odanızın en uygun olduğunu düşündüğünüz yerine bir avize yerleştirmek gösterişli mobilyalarınızı gölgede bırakabilir. Doğru aydınlatma sadece mobilyalarınızın değil evinizin de daha ferah görünmesini sağlar. Pekala birkaç soruya vereceğiniz yanıt aslın da sizin ampul tercihinizi de belirleyecektir. Evde en uygun aydınlatma nasıl olmalı? Aydınlatmalar beden ve ruh sağlığınızı nasıl etkiler? Bu soruların cevapları biraz da sizde…

Sağlıklı bir aydınlatma için odanızın her noktasının görülebilir olması hiçbir noktasının karanlıkta kalmaması yeterlidir. Evinizin her noktasını sevdikleriniz ve sizin daha iyi hissetmeniz için yeniden kontrol etmeye ne dersiniz? Bu seyahatte ruhunuzun ışığını bulabilirsiniz. Evinizin en çok kullandığınız alanlarında, ışık kaynaklarından daha çok yararlandığınıza göre yolculuğa mutfağınıza alacağınız dekorasyonunuza uyumlu ışık sunan bir ampul ile başlamaya ne dersiniz?

Güzel bir yemek hazırlarken kullandığınız koyu bir ışığın size enerji vereceğinden hiç şüpheniz olmasın. Peki ya gözünüz gibi sakındığınız çocuğunuzun göz konforu için nasıl bir ışık seçmelisiniz?Derslerine çalışırken gözlerini ovuşturmasın diye kısılıp açılabilen üzerinden sevdiği çizgi film kahramanı olan bir okuma lambasına ne dersiniz?

Her Eve “Enerji Dostu LED” Lazım

Ampuller arasında seçim yaparken modayı da yakından takip etmek isterseniz LED aydınlatmalar bölümümüzü ziyaret etmelisiniz. Dünyanın aydınlatma çözümlerinde açık ara birinci sırayı alan LED aydınlatmalar son yıllarda ülkemizde de yoğun talep görüyor. LED ampul artık hem evlerde hem de ticari birçok alanda tercih ediliyor. Sağladıkları yüksek enerji tasarrufu ve kullanım ömürlerinin uzunluğu sayesinde ampul tercihi anlamında evinizin vazgeçilmezi haline gelmesi an meselesi…

Sizi sürekli yeni ampul almaktan kurtaracak harika bir çözüm ortağıyla tanışın. Doğa dostu bu yeni ortağınız diğerlerinden biraz daha yüksek bir rakamla satılsa da tahmin edemeyeceğiniz şekilde kendini amorti edebiliyor. Düşünsenize neredeyse yaklaşık 10 yıl sizinle tüm anılarınızı paylaşacak. Son derece verimli bir kullanımla hayatınıza giren enerji tasarruflu ampul alırken dikkat etmeniz gereken küçük ama mühim bir nokta var. Aldığınız her ampul kutusunun içinde kalite belgesi olup olmadığını incelemelisiniz. İster aplik ister akıllı ampul olsun tüm aydınlatmak ürünlerinde kaliteli üretim kriterleri belirtilmiştir.Evinizin enerjisini verimli kullanıp ekonominizi sarsmamanızın yolu ise aydınlatma aksesuarlarınızın enerji etiketlerini doğru okumanızdan geçiyor.Bizden söylemesi lambanın üzerinde A+ veya A++ görüyorsanız hemen alın ve evinizi dilediğiniz kadar aydınlatın. En yüksek enerji verimliliği sunan bu etiketler gelecek günlerde cebinizin de en yakın dostu olacak.

Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayarak tüm evinizi ve kendinizi Koçtaş’ta bulunan aydınlatma aksesuarları ile tazeleyebilirsiniz.
Enerjinizi açığa çıkaracak aydınlatma ürünlerini ve ihtiyacınız olan farklı tüm ampul seçeneklerini bulmak için hemen Koçtaş’a göz atın! Bütçenize en uygun fiyatlarla en kaliteli ürünleri seçin! 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git