Erkek Bebek Odalarına Harika Dekorasyon Önerileri

Erkek Bebek Odalarına Harika Dekorasyon Önerileri
13 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 318 kez okundu.

Bebek odası dekorasyon fikirleri araştıran binlerce ebeveyn için bu konuda harika fikirler sunmaya devam ediyoruz! Unutmamalıyız ki bebeklerimiz için kurgulanacak olan yaşam alanları, onların gelişimini destekleme hususunda hayati bir önem taşıyor. Bu sebeple bebekleriniz için sizlere harika öneri sunumları yapmaya devam ediyoruz.

erkek-bebek-odası-dekorasyonu6

İlk Seçim Renk!

Oda için ilk seçim renk olmalı. Bu sebeple erkeklere hitap eden tonların hakim kılınacağı renkler seçilebilir. Açık mavi, krem, beyaz veya benzeri renklerden yana tercih yapmanız daha doğru olacaktır. Bunun yanı sıra duvara veya çeşitli alanlara simülasyon örnekleri ortaya koymanızı önermekteyiz. Örneğin erkeklere hitap eden çizgi filmler, hayvan temalı odalar veya süper kahramanları barındıran bir oda dekorasyonu tasarlayabilirsiniz. Bu tema yerine bir diğer tercih ise daha sade ve yalın bir bebek odası tasarımı olabilir.

erkek-bebek-odası-dekorasyonu3

Son dönemlerde görmeye alıştığımız birkaç farklı renk tonunun oda içerisinde kullanılması işlemi önemli bir yer edinmektedir. Duvarları birbirinden farklı renkler ile boyayabilirsiniz. Böylelikle şık bir bebek odası tasarımı da kendisini öne çıkartabilir.

İkinci Seçim Mobilya!

Ev dekorasyonu kapsamında ikinci seçiminizin mobilya kalitesi olması gerekmektedir. Bu sebeple satın alınacak tekstil veya halı ürünlerinde ilk önce ‘bebek sağlığı’ bakımından kullanışlı olan marka ve ürünlere yönelin. Antialerjik ve organik seçimler yaparak bebek sağlığını koruyabilirsiniz. Duvar dekorasyonu bebek odalarının vazgeçilmezi olarak görülmektedir. Bu sebeple bebeğinizin kullanacağı duvar alanlarını eğlenceli bir hale dönüştürmek önem taşıyan unsurlar arasında yer alıyor.

erkek-bebek-odası-dekorasyonu4

Perde seçimleri yapılırken odaya renk katabilmesi için tercihlerin süper kahraman dekorlu veya hayvan figürlü perdelere yönelebilirsiniz. Veya store perdeler gibi hem hafif, hem de kullanışlı ürünler satın alabilirsiniz. Eşya seçimleri yapılırken erkek çocuğuna hitap eden ürünleri satın almak çok daha makul olacaktır. Unutmamalıyız ki bebek odası dekorasyonu kapsamında önemli olan faktör ailelerin yapacağı yönlendirmelerdir. Çocukların ilgi alanlarını belirlemek ve hobilerini küçük yaşta oluşturabilmek için oda tasarımı yapılırken bu tip detayların gözden kaçmaması önemini ve değerini hep bir basamak öne çıkartan durum olarak görülüyor. Bebek odası dekorasyon fikirlerimiz umarız sizlere farklı alternatifler sunmuştur. İkiz Bebek Odası Dekorasyonu fikirlerimize de göz atabilirsiniz.

erkek-bebek-odası-dekorasyonu5

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git