Ev Dekorasyonu İçin Cesur Renkleri Nasıl Kullanırsınız

Ev Dekorasyonu İçin Cesur Renkleri Nasıl Kullanırsınız
15 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.199 kez okundu.

ev-dekorasyon-örnekleri

Ev Dekorasyonu ve Renkler

Ev dekorasyonu konusunda en önemli şeylerden biri de ev içinde kullanacağınız boya renkleridir. Ev boyaları renkleri evinizin çok daha gösterişli ve tarzınıza uygun görünmesini sağlayan detaylar arasında yer almaktadır. Birçok insan da çok sevmesine rağmen evinde cesur renkleri nasıl kullanacağını bilememektedir. Hem açık renkler hem de koyu renkleri ev dekorasyonuna uygulamak konusunda sorun yaşayan ve yeni fikirlere ihtiyacı olan kişiler için bu renklerin nasıl kullanılacağı konusunda detaylar veriyoruz. Öncelikle mobilyalarınızın rengini dikkate almanızda yarar var. Objeler ve aksesuarlar da dekorasyonda oldukça önemlidir. Duvar rengi ve eşyaların rengi arasında bir kontrast yaratmak için üç aşamalı düşünmeniz gerekmektedir. Fon, mobilya ve aksesuar renklerini baz almanız en güzel ve kolay yöntem olacaktır.

ev-dekorasyon-örnekleri1

 

Ev boya renkleri kum beji rengi, evlerde en çok tercih edilen renkler arasındadır. Bu renk fazla kullanılmasının yanı sıra oldukça riskli de bir renktir. Duvar renginizde kum beji rengini kullandığınızda koltuklarınızda koyu renkler ya da kum bejine yakın tonlarda renkler tercih etmelisiniz. Aksesuarlarınızda ise daha çarpıcı ve canlı renkleri tercih ederek farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ya da koltuklarınızı da açık renklerde seçerek, koltuk şalı, kırlent ve benzeri küçük parçalarda koyu renklere gidebilirsiniz. Beyaz, bej ve kum beji gibi renklerin kullanımında önemli olan mobilya ve aksesuar renklerini koyu ya da canlı renk tonlarından seçmenizdir. Özellikle mor, yeşil, turuncu, narçiçeği ve benzeri canlı renkleri kullanmak istiyorsanız, kum beji duvar rengini tercih edebilirsiniz.

ev-dekorasyon-örnekleri2

Ev dekorasyonunda duvar boyalarında koyu renkleri tercih etmek istiyorsanız fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, evinizin ışık alan bölümlerine odaklanmalısınız. Işık alan bölgelerde kullanacağınız koyu ve cesur renkler, evinizin karanlık görünmesini değil aksine farklı bir havaya bürünmesini sağlayacaktır. Ancak bir odanın dört duvarını koyu renk bir boya ile boyamak yerine, tek bir duvar ya da kolonda bu rengi tercih etmeniz daha güzel bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Ev boya renkleri katalogu içinden seçtiğiniz koyu ve cesur renkleri evinize uygulamak için uygun alanları seçmeniz oldukça önemlidir. Birbirine yakın tonlardaki iki rengi duvarınıza dikey ya da yatay çizgiler olarak uygulamanız da mümkündür. Alışılagelmişten uzak olan bu uygulama, evinizin dekorasyonu için de büyük katkı sağlayacaktır. Ferah bir renk ile boyanmış olan evinizde farklı renkler ile bir uygulama yaptığınızda, küçük ve sadece tek bir alana bu rengi uygulamanız yeterli olacaktır. Ev dekorasyonu ile ilgili Doğru Renk Huzur Verir adlı makalemizde size farklı fikirle sunabilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git