Ev Dekorasyonunda Ayna Kullanımı İpuçları

Ev Dekorasyonunda Ayna Kullanımı İpuçları
20 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.937 kez okundu.

Dekorasyonda ayna kullanımı birçok kişinin uygulamış olduğu bir yöntemdir. Kimi insanlar aynaların şıklığından ve gösterişinden faydalanmak isterken, bazı insanlar da aynaların mekana katmış olduğu ferahlık ve genişlikten faydalanmak istemektedir. Amaç ne olursa olsun ayna kullanımı bütün evleri şıklaştıran bir detaydır. Evde ayna nasıl kullanılmalı, nerelere asılmalı ve doğru yer seçimi nasıl yapılmalı konusunda kararsızlık yaşayan birçok insan bulunuyor.

Aynalar Nereye Asılmalı

Aynaların konumlandırılması ile ilgili karmaşayı sonlandırmak ve size fikir olmasını sağlamak için bazı ipuçlarını paylaşıyoruz. Kullanacağınız alana göre aynaları konumlandırma biçiminiz ve seçeceğiniz aynanın özellikleri değişecektir. Örneğin çocuk odası için ayna kullanmak isterseniz, dekoratif, şirin ve en önemlisi de plastik çerçeveli, köşeleri sivri değil oval olan aynaları tercih etmelisiniz. Ayrıca aynaları çocuk odasında çocuğunuzun erişemeyeceği bir yüksekliğe asmanızdada yarar var.

Evde ayna nereye asılmalı gibi bir soru işareti aklınıza takılmışsa, aynaların evin her alanında rahatlıkla kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Sadece banyo ve tuvalet aynalarının değil evde birçok aynanın bulanabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. İhtiyacınıza göre aynaları her alanda kullanabilirsiniz. Mutfak, koridor, antre, oturma odası, yatak odası ve benzeri bütün alanlar ayna kullanımı için uygundur. Dar ya da geniş fark etmeksizin bütün alanlarda aynalar şık ve modern bir görünüm kazandıracaktır. Mutfakta büyük aynalar yerine, dekoratif küçük ayaklı aynaları ya da çoklu şekilde tasarlanmış olan, büyükten küçüğe doğru sıralanan aynaları tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte dar koridorlarınız için de karşılıklı boy aynalarını kullanabilir, koridorunuzu daha geniş ve aydınlık gösterebilirsiniz. Aynaları evinizin tavanında dahi kullanmanız mümkündür.

Ayna Dekorasyonu İçin Ekstra Fikirler

Ev dekorasyonunda ayna kullanırken kapı girişlerine de bir ayna konumlandırmanız sizin için iyi olacaktır. Eve geldiğiniz ya da evden çıkmasan kendinizi görebileceğiniz bu aynalar, hem ihtiyaç hem de dekorasyon anlamında fayda sağlayacaktır. Yatak odalarında ayna kullanırken de eğer yeterli alanınız yoksa gardırop kapaklarına ayna yaptırabilirsiniz. Salon duvarında ayna dekorasyonu oldukça zenginleştirmektedir.

Bu alanda ayna kullanırken de büyük ve derinliği arttıracak olan çerçevesiz aynaları tercih edebilirsiniz. Eğer salon duvarınız açık renkle boyanmış ve herhangi bir dokuya sahip değilse, salonunuz daha geniş görünecektir. Buna bir de aynaları ilave ettiğinizde ferahlık ve ışıltı iki katına yükselecektir. Salonda aynaları duvara asmak yerine yere de koyabilirsiniz. Duvara yaslanmış bir şekilde konumlandırmış olduğunuz aynalar, daha spor ve daha modern bir görüntü elde etmenizi de sağlayacaktır. Konu ile ilgili diğer yazımızı da incelebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git