Evinizin Ortasında Bir Salıncak İstemez Miydiniz?

Evinizin Ortasında Bir Salıncak İstemez Miydiniz?
14 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 2.590 kez okundu.

Dekorasyon fikirleri ve ev dekorasyonu oldukça önemli. Yeni fikirler, görülmemiş uygulamalar, en son trendleri kendi evinde uygulama ve benzeri durumları seven birçok insan bulunuyor. Tabi biraz da hayal gücünü devreye sokmak gerekebiliyor. Eğer siz de ev dekorasyonunda yenilik yapmak isteyenlerdenseniz ve daha önce çok sık rastlanmamış fikirleri kendi evinizde uygulamak istiyorsanız ev içinde salıncak tam size göre.

Rahatına düşkün olanlardansanız ve keyifli zamanlar geçirmek için huzurlu alanlar yaratmanın peşindeyseniz, evinizin tam ortasına salıncak kurma fikrine ne dersiniz? Oldukça orijinal bir fikir olan ve son zamanlarda da sıklıkla uygulanmaya başlanan salıncak için kendi ev dekorasyonunuza uygun materyalleri seçmelisiniz. Klasik bir eve sahipseniz ve salıncağı oturma odanızda kullanmak istiyorsanız, tavandan sarkan çelik halatları kullanmanız mümkün.

Salonda Salıncak Nasıl Fikir ?

Daha spor bir ev ortamınız varsa ve siz de bu bütünlüğü korumanın peşindeyseniz, kalın halatlarla tutturulmuş, spor görünümlü salıncaklar tam size göre. Bu salıncaklar bez malzemeden oluşabileceği gibi hasır örgü modellerden de yararlanabilirsiniz. Bu tarz salıncaklar hem spor mobilyalarınıza uyum sağlar hem de daha ferah bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Salıncağı kullanmak istediğiniz alan da oldukça önemli. Ev içinde bir kış bahçeniz varsa ve salıncağı o bölümde kullanmak istiyorsanız, mekâna daha çok renk katmak adına renkli iplerden örülü salıncakları da kullanabilirsiniz. Bu kadar iyi düşünülmüş bir salıncak modeli istemiyorsanız ve sade bir şeyler peşindeyseniz, sadece iki halat ve bir renkli puf ya da minder kullanarak basit bir düzenekte salıncağa sahip olabilirsiniz.

evde salincak

Evin ortasında salıncak fikri size uzak gelmiyorsa ve ne olursa olsun bu güzel fikri ev dekorasyonunuza eklemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey bu fikri uygulamaya dökecek ekipmanlara sahip olmak. Klasik ya da spor salıncaklar için gerekli olan malzemeler değişkenlik gösterse de temelde fikir aynı diyebiliriz. Daha geniş ve daha rahat bir salıncak peşindeyseniz, kanepe şeklinde bir salıncak yaptırmanız da mümkün. Bu sayede sevdiklerinizle birlikte salıncak zevkini yaşamanız da olanaklı.

Çocuk odasında kullanmak istediğiniz salıncak için ise duvara bir ağaç resmi çizebilir ya da yapıştırma bir ağaç yaparak salıncağı sanki bu ağacın dalına bağlıymış gibi de gösterebilirsiniz. Bu sayede çocuk odasında çok daha farklı bir görünüm oluşurken çocuklarınızın doğa ile iç içeymiş hissini yaşamasını da sağlayabilirsiniz. Bu tarz salıncaklarda uygun renkleri seçerek mekanla bir bütünlük yaratabilirsiniz. Dekorasyon fikirleri ile sadece çok bilinen tavsiyeleri değil, zaman zamanda kalıpların dışına çıkmaya çalışıyoruz. Umarız yazımızı beğenmişsinizdir. Bu tarz dekorasyon fikirleri ilginizi çekiyorsa Duvarınızı Ahşap Portre Tablolarla Süsleyin adlı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

 

Etiketler:

Evinizin Ortasında Bir Salıncak İstemez Miydiniz? Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Şenay Dağhan dedi ki:

  İlginç fikir gerçekten

  1. Dekor Fikir dedi ki:

   İlginize teşekkürler Şenay Hanım

 2. Özge Öztürk dedi ki:

  Yeni doğan çocuğuma böyle bir şey yapmak aklımdaydı ama evin içinde bir salıncak hiç aklıma gelmezdi. Oldukça ilginç gözüküyor ve bir yandan da çok güzel.

  1. İlginize Teşekkürler

Sayfa başına git