Film Keyfi Yaparken Televizyon Duvarınız Boş Kalmasın

Film Keyfi Yaparken Televizyon Duvarınız Boş Kalmasın
3 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.619 kez okundu.

televizyon-ünitesi-modelleri

Gelişen teknolojiler sayesinde film izlemek artık herkesin evinde rahatlıkla istediği her hangi bir filmi izlemesine de olanak sağlıyor. Teknolojiler geliştikçe tasarımcılar da git gide kendilerini bu gelişimlere ayak uydurmaya adıyorlar. Teknolojik ürünler her zaman dekoratif durmayabiliyor ve buna çözüm olarak da tasarımcılar onların etrafını, onlara göre şekil vererek bir bütünlük yakalayıp, estetik oluşturuyorlar.

Özellikle televizyonlar açısından bakarsak, kapalı olduklarında siyah bir dikdörtgenden çok da öteye gidemiyorlar. Tasarımcılar ise onlar için tasarladıkları özel televizyon üniteleri ve oturma odası için raf önerileri ile onların bu eksiğini tamamlamaktan asla geri durmuyorlar.

Dikdörtgen için Dikdörtgen Köşeleri

tv-unite-modelleri

Televizyonunuzun ana formu olan dikdörtgenin stilize edilerek raflara uygulanması ile kullanıldıkları alanda bütünlük ve devamlılık sağlayarak, izleyicinin gözü yormayan tasarımı ile minimal açıdan da ruh doyuran sade raflar arşiv saklamak için raf modelleri arasında tasarımcılar tarafından en çok tercih edilenleri.

Biraz Daha Asi Biraz Daha Minimal

dekoratif-tv-unitesi

Son dönemlerde çok moda olan süper kahramanlardan esinlenilen bu raf modelleri gerek kitaplarınız için gerekse dvdler için raf fikirleri arasında gençler tarafından en sık tercih edilen modeller arasında. Televizyonunuzun üstünde duran küçük bir Batman köşesi sinema bağımlılarının vazgeçilmezleri arasında tasarımcıların son dönemlerde sıkça uyguladığı bir arşivleme sistemi.

Klasikler Asla Unutulmaz

tv-unite-modeli

Tasarımcıların gittikçe daralan yaşam alanlarında en çok uyguladığı çözüm ise tüm duvarın dekoratif raflarla kaplanması. Klasik görünümü ile her türlü oda tasarımına uygun olan bu raflar sahiplerine en çok depolama alanı sunan raflar arasında.

Geometrik Şölen

tv-unite-modeli1

Bütün bir raf sistemi olarak uygulanan bu raflarda televizyon kaidesi, duvar panelleri ve diğer her şey bir bütün olarak uygulanıyor ve tasarımcılar tarafından devamlılık sağlamak amacı ile sıkça kullanılıyor. Televizyon üstüne uygulanan yatay raflar film arşivi olanlar için harika bir depolama alanı oluştururken, televizyonun yanındaki dikey raflar ise dekorasyonun tamamlayıcı öğeleri ile güzel bir estetik oluşturuyorlar.

Simetrinin Sıkıcı Devamlılığını Durdurmak

tv-unite-modelleri2

Kullandığımız televizyonlar simetrik, televizyon ünitesi simetrik ve hatta film dvd kutularımız bile simetrik. Tüm bu simetrinin aksine biraz ritm katmak için tasarımcılar farklı yöntemler geliştirmişler. Bazıları kapalı, bazıları açık ve bazıları farklı renklerde ve boyutlarda olan raf sistemleri ile televizyon duvarınızdaki simetri sıkıcılığından rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Televizyon izleme keyfinizi arttıracak diğer Makalemize de göz atabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git