Hanımlara Kullanışlı Küçük Mutfaklar için Öneriler

Hanımlara Kullanışlı Küçük Mutfaklar için Öneriler
1 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 2.057 kez okundu.


Küçük mutfak dekorasyonu fikirleri özellikle dar mutfaklara sahip olan bayanların ev dekorasyonu fikirleri içinde yer verdiği ve dikkatlice takip ettiği önerileri içermektedir. Dar mekanların dekorasyon anlayışı diğer alanlara göre farklılık arz etmektedir. Bu sebeple dar mutfak dekorasyonu da profesyonellik isteyen uygulamaları gerektirmektedir. Küçük mutfaklar için öneriler getiren dekorasyon anlayışı ile artık mutfaklar hem daha kullanışlı hem de daha şık bir görünüme kavuşacaktır.

Küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır?

Geniş bir mutfağa sahip eve geçme imkânınız yoksa mevcut şartlarınızı en iyi şekilde değerlendirme yoluna gitmelisiniz. Bu sebeple küçük mutfaklar için öneriler sizin için vazgeçilmez bir değere sahip olmalıdır.

Küçük mutfaklar temelde iki ana başlık ile kullanışlı ve büyük görünüme sahip olabilirler. Bunlardan birinci başlığımız mutfağın renk ve aydınlatma seçiminin tercihidir. Diğer başlıkta ise mutfağın daha kullanışlı hale gelmesini sağlayan pratik bilgiler yer alır.

Küçük mutfak dekorasyonu düşüncesini uygulamak istiyorsanız özellikle açık renkli boyalar ile mutfağınızı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Bu renk seçimini mutfak dolaplarında da uygulayabilirsiniz. Eğer mutfak dolaplarınız açık renkte değilse özel kaplamalar ile mutfağınızın rengini açmanız çok kolay olacaktır.

Küçük mutfaklar için öneriler listemizde aydınlatma da önemli bir başlıktır. Aydınlatması zayıf ve gün ışığını az alan mutfakların daha sıkışık ve dar bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için mutfak penceresini büyütmeniz gün ışığının çoğalmasını sağlayacak dar mutfak dekorasyonu için mükemmel bir fikirdir.

Mutfak aydınlatmasında diğer önemli bir başlık da mutfak tavanından sağlanan spot ışık aydınlatmasıdır. Bu ışıklar sayesinde mutfağınız ferah bir mekâna bürünecektir.

Ev dekorasyonu düşüncesine sahipseniz mutfak dekorasyonu sizin için vazgeçilmez kısımlardan biri olmalıdır. Küçük mutfaklar için öneriler getirdiğimiz bu bölümümüzdeki tavsiyeler ile mutfağınızın daha ferah ve kullanışlı olduğunu göreceksiniz.

Küçük mutfaklar için pratik öneriler

Küçük mutfaklar için öneriler getiren iç mimarların üzerinde durduğu en önemli hususlardan biri mutfak duvarlarının kullanımıdır. Duvarların doğru ve işlevsel kullanımı mutfakta kendimize alan açılmasını sağlayacaktır.

Mutfak duvarlarının işlevsel kullanılması için öncelikle mutfağınızda bir listeleme yapmalısınız. Özellikle dar mutfak dekorasyonu için gerekli olan bu listede en fazla kullanılan, daha az kullanılan ve senede bir iki kere kullanılan mutfak araç ve gereçlerinin sınıflandırılarak yazılması önemlidir.

Bu listeyi yaptıktan sonra bu araç gereçlerin en iyi nerelerde kullanılacağını belirlemek de liste yapmak kadar önemli bir aşamadır. Bu iki aşamadan sonra artık duvarlara çeşitli raf ve askı aparatları yerleştirebiliriz. Önem sırasına, tezgaha yakınlığa ve ocağın konumuna göre belirleyeceğimiz duvarlara yerleştirilen raflar ile mutfağımızın daha geniş bir kullanım alanına sahip olması mümkün hale gelecektir.

Mutfak araç ve gereçlerinin satıldığı büyük yapı marketlerinde bulabileceğiniz pratik askılıklar ile küçük mutfaklar için öneriler listemize çeşitli ürünler ekleyebiliriz. Bu askılıklar çok farklı ebatta bulunabiliyor. İsterseniz duvarınızın bir bölümünü isterseniz de tamamını bu askılıklar ile kaplayabilirsiniz.

Peki, bu askılıklar hangi mutfak gereçleri için kullanılabilir? Tavadan tencereye, bıçaklardan kevgire kadar aklınıza gelebilecek hemen her türlü mutfak gerecini bu pratik askılıklar sayesinde dar mutfak dekorasyonu için kullanabilirsiniz.

Küçük mutfak dekorasyonu için önemli pratik bilgilerden biri de mutfak kapısıdır. Mutfak kapıları açılıp kapanması sırasında çok fazla alanı hacimsel olarak işgal etmekte bu da mutfak içinin daralmasına neden olmaktadır. Klasik mutfak kapısı yerine tercih edeceğiniz sürgülü ya da akordeon kapı sayesinde mutfağınızın daha ferah bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

Küçük mutfaklar için öneriler getiren mimarların üzerinde durdukları önemli konulardan biri mutfak için dolapların hacminin tamamının kullanılmasıdır. Bunun için dolap içi pratik aparat kullanımı ile gerek çekmece gerekse dolapların hacmi randımanlı olarak kullanılabilmektedir.

Sadece dolap ve çekmeceler için değil mutfağın hacminin tam olarak kullanılması da ev dekorasyonu içinde önemli bir yere sahip olan mutfak dekorasyonunun vazgeçilmezleri arasındadır. Bunun için de küçük mutfaklar için öneriler getiren ustalara kulak vermeli ve en ufak mutfak içi alan dahi özellikle farklı şekildeki dolaplarla değerlendirilmelidir.

Siz de bu fikirleri ve daha fazlasını öğrenmek istiyor, alanında uzman kişilerin önerilerine yer verildiği, görsellerle desteklenmiş bir site arıyorsanız www.dekordiyon.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git