Hayatımız Geometrik

Hayatımız Geometrik
15 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.254 kez okundu.

Söz konusu dekorasyon olunca araştırmalar sonu gelmez. “öyle mi olsun, bu da güzelmiş, onlar da böyle yapmışlar…” örnekleri ise daha da çoğaltılabilir. Hayatımızda her gün dekorasyon yapmıyoruz sonuçta en az 5 sene o dekorasyon kullanılacaktır. Dekorasyonun modası hızlı değişse de bazı tabular değişmemekte ve aynı zamanda bazılar da uzun yıllar kişileri sıkmayın devamlılığını sağlamaktadır.

Geometrik şekilli dekorasyon ise bunların başında geliyor. İlla ki tamamen geometrik desenleri kullanmak zorunda değilsiniz duvarınıza asacağınız geometrik desenli bir tablo bir olduğu odanın havası çok farklı değiştirmektedir ki geometrik desenlerin olduğu ürün yelpazesi oldukça geniştir.

Buna ilk örnek olarak dekoratif aynalardan başlayabiliriz. Son derece şık olan bu aynalar odanın havasını birden değiştirir ve her türlü konsepte de uyum sağlarlar. Bunların yanı sıra geometrik desenli vitrin gibi kullanabileceğiniz mükemmel kitaplıklar da son derece muntazam durmaktadır. Tabi ki konsol olarak kullanabileceğiniz baklava desenleri bulunan konsollar da yok değiller.

Geometrik şekilli dekorasyon ürünleri bulmak sandığınızdan da kolaydır. Rengârenk üçgenlerin bulunduğu duvar kâğıtları ise ister ofis de isterseniz evinizin herhangi bir odasında bulunması bile insanın içini açan türden duvar kâğıtları olduğu gibi sıkılmanıza olanak sunmuyorlar.  Dilerseniz odanın tamamını kaplamak yerine sadece bir duvarınızı geometrik desenlerin olduğu duvar kâğıdı ile kaplayıp kalan üç duvarı farklı ya da düz bir renk seçebilirsiniz ki bu da aslında konseptinizi ortaya çıkardığı gibi göz karmaşıklığını da engellemiş olacaksınız.

Bir diğer seçenek ise raflardır. Günümüz de klasik çizgilerden çok yeni ve farklı modeller ilgi çeker iken bu modelleri bulmak ise kesinlikle zor değildir. Özellikle de kitaplık ve televizyon üniteleri son derece farklı ve ilgi çekici modelleri bulmak mümkündür. Bu ada konseptiniz için son derece idealdir.

Geometrik şekilli dekorasyon ürünleri sandığınızdan da kolay bulunmak ile birlikte aslında kafa karışıklığı ya da göz yorgunluğu yapacağını düşünüyor iseniz bir kez daha inceleyin. Sürekli olarak göreceğiniz bir konsept olduğundan dolayı aralıksız bir süre izleyin ve sıkılıp sıkılmayacağınıza böyle karar verin.
Sıkılmadınız değil mi?
Hayatımızın hemen her yerinde olan ama aslında çok da dikkat etmediğimiz geometrik şekillere çok da dikkat etmiyoruz. Kullandığınız bilgisayar, masanız, kitaplar, su içtiğiniz bardak bile geometrik aslında, fakat bizler dikkat etmiyoruz. Sıkılmayacağımız işte tam da bu noktadan belli çünkü henüz kimse “keşke bilgisayar ekranı biraz yamuk olsaydı” demedi…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git