Kağıt Rulolarından Dekorasyon

Kağıt Rulolarından Dekorasyon
31 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 23 kez okundu.

Bugüne kadar yalnızca çöpe attığınız kağıt havlu rulolarından neler yapabilirsiniz? Basit malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu dekorasyon fikirleri, çocuklarınızla boş vaktinizde yapabileceğiniz bir el becerisi projesine dönüşebilir.

İşte sizler için, bugüne kadar “çöp” niteliği taşıyan kağıt rulolarından, sanat eserlerine dönüşen bazı fikirler,

Kağıt Rulolarından Süs Eşyası Yapımı

  • Ruloları küçük ve eşit parçalar şeklinde kesin. Daha sonra düz bir platform üzerinde yanlarından dilediğiniz şekli alacakları biçimde birbirlerine yapıştırın. Son olarak çift taraflı bantlar yardımıyla duvarınıza sabitleyebilirsiniz. Şekillerin geometrik yapısı tamamen hayal gücünüze kalmış.


Kağıt Rulolarından Hediyelik Eşya Yapımı

  • Ruloların içerisine küçük kokulu sabunlar yerleştirin ve kenarlarını birbirlerinin üzerine katlayın. Katladığınız kenarları tutkal yardımıyla sabitleyin. Dilediğiniz dekora sahip kartonlar ve iplerle süsleyebilir, güzel hediyeler ve banyo süsleri ortaya çıkarabilirsiniz.


Kağıt Rulolarından Kelebek Yapımı

  • Kağıt rulolarından kelebek yapmak için ruloları eşit 4 parçaya kesin. İç yüzeylerini tek renkle, dışlarını ise çeşitli renklerle farklı desenlerde boyayın. 4 parçaya üzerine baskı uyguladıktan sonra uç köşelerinden ikişerli şekilde birbirine yapıştırın. Elinizde kalan ikili gruplardaki kesilmiş ruloları dilediğiniz renkte boyayacağınız bir dala yapıştırın. Boyayacağınız küçük çubukları da anten olarak kullanabilirsiniz.


Kağıt Rulolarından Ağaç Motifi Yapımı

  • Ağaç motifi yapmak için seyreltilmiş sıvı tutkal yardımıyla veya suyla ruloları ıslatın ve esnek metaller veya kablolar üzerine sardıktan sonra kurutun. Sağlam olmadığını düşündüğünüz bölgeleri tutkal yardımıyla sağlamlaştırın. Daha sonra uç kısımlara ve arkaya gelecek bölgelere sıcak silikon yardımıyla vakumlu tutacaklar yerleştirin. Uç kısımlardaki yaprakları oluşturmak içinde ruloları eşit parçalara keserek üstlerine baskı uyguladıktan sonra kök kısmına yapıştırın.


Kağıt Rulolarından Kalemlik Yapımı

  • 4 adet ruloyu yanyana birbirlerine değecek şekilde yapıştırın. Yapıştırdığınız ruloların ölçülerine göre kare biçimde bir karton taban kesin. Kartonun üzerine ruloları yapıştırdıktan sonra etraflarını güzel bir iple kaplayabilir, ipi sıcak silikon yardımıyla tutturabilirsiniz. Ayrıca rulolarınızı ve kartonu farklı renklerde boyayıp üstlerine çizimler yapabilirsiniz. Kalemliğiniz hazır!


Kağıt Rulolarından Oyuncak Araba Yapımı

  • Kağıt rulonuzu dilediğiniz renkte boyayın daha sonra karton kağıtlardan havalı süslemeler keserek arabanın üzerine yapıştırın. Tekerlekler ve direksiyon için yine karton kağıtlar kullanabilirsiniz. Direksiyon ve tekerlekleri küçük raptiyeler yardımıyla gövdeye tutturabilirsiniz. Karton yarış arabalarınız hazır!


Kağıt Rulolarından Aksesuar Standı yapımı

  • Bileklik tutacağı için 2 büyük kağıt havlu rulosunu uçlarından birbirine yapıştırın. Daha sonra birleşim yerinde bir rulonun girebileceği boyutta boşluk açın. Uzunluğunu dilediniz boyutta ayarlayın ve “T” şeklini alması için açtığınız boşluğa bir diğer ruloyu yerleştirin. Daha sonra tabanı için geniş bir karton kesin ve tüm parçaları dilediğiniz bir desende defter kabıyla kaplayın. Tutkal ile iç yüzeyinden yapıştırırsanız daha estetik bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Kağıt rulolarından dekorasyon fikirlerimiz sizler için fayda sağlar, son zamanlarda sıkça uygulanmaya başlayan kendi yap projeleri kapsamında elimizden geldiğince sizlere farklı fikirler sunmaya çalışmaktayız. Beğenmeniz ümidi ile, Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Harika Kendin Yap Fikirleri adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git