Karakterli Bahçeler

Karakterli Bahçeler
18 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.964 kez okundu.

Yaz aylarının vazgeçilmezidir bahçeler. Yazlığınızda ya da kışlık eviniz de hiç fark etmez önemli olan bahçenizin olmasıdır. Sıcak havalar da hele ki akşam serinliğinde bahçede çay, kahve keyfi yapmak ise paha biçilemezdir. Peki, kışın soğuğuna direnen aynı zamanda sert rüzgârda dağılan bahçenizi bu sene nasıl düzenlemeyi düşünüyorsunuz? Sizlere Birbirinden güzel bahçe dekorasyon fikirleri ile bu dertten biraz kurtarmak istiyoruz.

Doğalgaza geçmeyen şehir neredeyse çok az kaldı günümüzde. Kuruyan ağaçları böyle bir durumda kullanmak ise imkânsızdır. Ama sizlere vereceğimiz öneri ile kurumuş ağaçları değerlendirebilirsiniz. Ağaç kütüğünü yere yatırın ve düz durabilecek kısmı yerde bırakın üstte kalan kısmı ise sağ ve sol başlarından 20 cm bırakacak şekilde üst kısmı oyun. Zaten kurumuş olan ağacı oymak çok da zor olmayacak. Dikkatli olun elinize alacağınız testereyi birden en dibine kadar batırmayın zira kütüğü saksı olarak kullanacaksınız. Evet, şaşırmayın aslında son zamanlar da çok da moda olan bu kütük saksılar son derece kullanışlı olduğu gibi çiçekleriniz için de doğal bir yöntemdir. Plastik saksılara nazaran bu kütüklerde yetişen çiçekler daha çok büyümektedir. Bahçenizin en uygun köşesine koyduğunuzda ise mükemmel görünecektir.

Birbirinden güzel bahçe dekorasyon fikirleri arasında eskiler yer almaktadır. Eskimiş bu diyerek çöpe atmak yerine elinizdeki eşyalara daha çok saksı gözüyle bakın. Hem geri dönüşüm sağlamış olacaksınız hem de tasarruf tabii size özel tarzınız ile yaratacağınız konseptin bir ikinci olmayacak ve kişiye özel olmuş olacak. Elinizdekileri yeniden boyayarak hem güzel dekorlar elde edebilirsiniz hem de tasarruf etmiş olursunuz. Bu kısım tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır.

Toprak bahçenin bakımı zordur. Bahçenize bakacak zamanız yoksa şayet oturma kısımlarına çakıl taşları dökebilirsiniz bu da sizi sürekli temizlik derdinden kurtarır. Bir bölümü toprak kalır iken dikmek istediğiniz bitkilerinizi dikersiniz diğer bölümde ise keyifle çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Aynı zamanda dilerseniz şayet taş dökmek yerine ki özellikle de küçük çocuğunuz var ise bu önerimiz çok işe yarayacaktır. Tahta bir platform yaptırabilirsiniz. Bahçeniz ile bir bütün haline gelecek olan bu platformlar son derece doğal durdukları gibi aile toplantılarınızı da keyifli hale getirecektir.

Birbirinden güzel bahçe dekorasyon fikirleri aslında biraz da hayal gücünüze ve bahçenizin büyüklüğüne bağlıdır. Zira her bahçenin kendine has bir karakteri olduğu gibi, o bahçeyi giydirebilmek ise zevkli bir hayal gücünden gelir. Bahçe dekorasyonu ile ilgili diğer Makalemize de bakabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git