Kombi Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Madde

Kombi Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Madde
27 Mart 2019 tarihinde eklendi, 7 kez okundu.

Tüm dünyada doğaya saygı, verimli enerji ve çevre dostu teknoloji denince ilk akla gelen öncü kuruluş Bosch, ısıtma, soğutma ve sıcak su sistemlerini Bosch Termoteknoloji markası ile yaşam alanlarına yansıtıyor. Doğadan alınan gücün güvene dönüştüğü üretim süreçleri, huzurlu evlere de böylece konfor getiriyor. Yenilikçi tasarımların estetikle buluştuğu kombiler ise sessiz çalışma prensipleri ve yeni nesil özellikleri ile ısınma ve sıcak su için en konforlu çözümler. Peki aileniz ve sizin için en ideal kombi seçimini nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? İşte teknik özellikler, kombi fiyatları ve ek donanımlar hakkında size yol gösterecek çözümler…

1-Çalışma Prensiplerini Tanıyın

Kombi modelleri, evinizin yapısına göre en üstün performansı alabileceğiniz 3 çeşitten oluşuyor. Gazın dönüşümü ilkesiyle çalışan yoğuşmalı kombiler, yanma sırasında çıkan su buharını yoğunlaştırarak yeniden ısınma için kullanıyor. Böylece atık yakıt tekrar dolaşıma girerek ikinci bir ısı kaynağına dönüşüyor. Ortam havasını kullanmadan çalışan, yanma için gerekli oksijeni, kendi bacasındaki temiz hava kanalı sayesinde dış ortamdan sağlayan hermetik kombiler ise yanma sonrasında çıkan gazı yine dış ortama aktarıyor. Bacalı kombilerin çalışmasında diğer modellerden farklı olarak, hava iç ortamdan alınıyor, atık gazın tahliyesi için ortamdaki baca bağlantısı kullanılıyor.
 
 

2- Evinizin Özelliklerine Göre Seçin

Yoğuşmalı kombiler, su giderinin bulunduğu mutfaklar ve balkonlara kolayca monte edilebiliyor. Hem enerji hem bütçe dostu olan bu modeller, gaz tüketiminde tasarruf etmek için ideal ve güvenli. Küçük ve orta metrekareli evlerde ısınma ihtiyacınızı rahatça karşılayan hermetik kombiler ise baca çıkışı için dış ortamla bağlantısı olan her alanda kullanılabiliyor. Evinizdeki havalandırma imkanları yeterliyse bacalı kombi modelleri de ısınma ve sıcak su ihtiyacınız için uygun olacaktır. Bacalı modeller, güvenlik açısından ortam havalandırması çok önemli olduğundan, mutlaka cihazın konumlandırılmasına uygun mekanlarda tercih edilmeli.

3- Enerji Tasarrufu Sağlayanlara Yönelin

Yaşam alanlarında en konforlu ısıtmayı sağlarken, hem enerji kaynaklarını hem bütçesini korumak isteyenler için özellikle yoğuşmalı kombiler ideal. Sıcak su ve ısınma ihtiyacının fazla olduğu en geniş evlerde bile çevreci enerji tüketimini mümkün kılan yoğuşma özelliği, aynı miktarda enerjiyle daha fazla ısınma sağlıyor. Yeni nesil teknolojik tasarımlarda bulunan, oda kumandası, termostatik vana gibi teknik eklentileri de kombi servisi yetkililerine danışarak elde edebilir ve daha çok enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.
 
 

4- Evinizi Isıtırken Tasarımdan Ödün Vermeyin

Seçim yaparken kalitesine ve performansına önem veriyorsunuz. Peki tasarımına? İster iç ister dış mekanda olsun, evinizin bir parçası olan cihazınız, tasarımı ve rengiyle dekorasyonun bir parçası olabilir. Zarif dizaynıyla en dar alanlarda bile minimal bir duruş sergileyen yeni nesil kombiler sayesinde hem yerden tasarruf edebilir hem de evinizin dekorunu tamamlayabilirsiniz. Kaliteyi estetikle birleştiren kompakt tasarımlı modeller ile beyaz ve siyahın şıklığını da evinize taşıyabilirsiniz.
 
 

5- Teknik Servis Ağı Geniş, Uzman Yetkililer İle Çalışın

İhtiyacınızı belirlerken, teknik özelliklere dikkat edeceğiniz gibi, kullanım kalitenizi artıracak teknik servis özelliklerine de dikkat etmek gerekiyor. Bu noktada tam olarak Bosch kombi servisi devreye giriyor. Geniş teknik servis ağı, satış sonrası destek, kombi bakımı için avantaj sağlayan ek garanti süreleri gibi özellikler sayesinde, uzun yıllar güvenle ısınmanız mümkün. Bosch kombi servisi satış sonrası sağladığı destek ile uzun yıllar boyunca kullanım imkanı ve sorunsuz hizmet sunuyor. Seçim yaparken ücretsiz keşif hizmeti de alabilirsiniz. Böylece ihtiyacınıza uygun bir Bosch kombi ile ısınmanın tasarruflu yolunu keşfedebilir, doğal kaynakları verimli kullanmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. 


Türkiye ve dünyada yarattığı değerleri bilinçli kullanıcıları ile paylaşan Bosch Termoteknoloji, enerji tasarrufu sağlayan yüksek kalite teknolojisini, uzun ömürlü, yaşam odaklı ürünlerle desteklerken, siz de doğaya saygılı, konforlu bir yaşam sürmenin ayrıcalığını keşfedebilirsiniz. Bosch kombi servisi, eğitilmiş yetkili servis ekibi ile kaliteli ve sorunsuz hizmet sunmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git