Küçük Mutfaklar İçin Harika Öneriler

Küçük Mutfaklar İçin Harika Öneriler
5 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 2.158 kez okundu.

Küçük mutfak dekorasyonu kapsamında ele alınan küçük mutfaklar genel olarak kullanım bakımından istenilen verimliliği sunmasa da, uygun dekorasyon fikirleri ile tasarlandığı zaman ideal sonuçlar sunabiliyor. Genelde mutfak evin en sık vakit geçirilen alanları arasında yer almaktadır. Bu sebeple ideal bir kreasyon kurmak veya mutfağınızı zarif bir şekilde tasarlamak, kendiniz adına daha fazla kaliteli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Dar bir mutfakta hem hareket kısıtlılığı, hem de kullanılan eşya / aksesuarların alanı daraltması sebebiyle pek çok erkek ve kadın, daha büyük evin hayallerini kurmaktadır. Fakat küçük mutfaklarınızı en ideal şekilde tasarlamak ve şık bir kombin yaratmak söz konusu!

 

Küçük Mutfak Dekorasyonu İçin İlk Öneri: Renk Seçimi

Mutfak dekorasyonu kapsamında ilk önerimiz renk seçimi. Alanı daha geniş ve aydınlık bir hale dönüştürebilmek için pastel tonlarını veya beyaz, kirli beyaz, krem gibi tonları tercih edebilirsiniz. Gün ışığının mutfağa girebileceği uygun bir adım atabilirseniz böylelikle mutfağınızın daha çok güneşten faydalanmasını sağlarsınız. Ek olarak renk seçimini tamamladıktan sonra mutfağınız için zarif çözümler sunacak perde seçimlerine geçmelisiniz. Genelde mutfakların perde kapsamında olmazsa olmazı olarak isimlendirilen ürün stor perdelerdir.

kucuk-mutfak-dekorasyonu

Mutfağınız İçin Depolama Alanları Açın!

Ev dekorasyonunu mutfağı ele alarak uygularken yeterli depolama alanı oluşturmak çok önemlidir. Böylelikle hem mutfağınız daha toplu duracak, hem de mutfak içinde kullanılacak olan ürünleri fonksiyonel olarak tercih edebileceksiniz. Boş duran duvarlara raflı sistemler kurarak buraya baharatlık, yağ tenekeleri ve benzeri pek çok ürünü konumlandırabilirsiniz. Bu da küçük mutfaklardan daha etkileyici sonuçlar almaya ve daha fazla ürünü kullanmanıza aracılık eder.

minik-mutfak-dekorasyonu

Mutfağınızı L Formunda Kullanmaya Özen Gösterin

Mutfakta yeterli alan açabilmek için L formunda kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Böylelikle yemek hazırlığı gibi uğraş veren durumlarda mutfağınızı daha geniş ayrıntılar üzerinden ele alabilirsiniz. Mutfak dekorasyonu yapılırken önemli olan faktör tezgahı olabildiğinde geniş tutmaktan geçiyor. Bu da çok daha şık bir mutfak algısı yaratmaya ve ek olarak alanın kullanımını bir kademe öne çıkartmaya yardımcı olan bir durumdur. Mutfakta kullanılacak olan tüm elektrikli el aletleri ve ekstra aksesuarları ek olarak mutfak duvarında oluşturacağınız alanlar üzerinde muhafaza ederek, alanınızı daha fazla genişletebilirsiniz. Mutfak Dekorasyonu ile ilgili bu yazımızda ilginizi çekebilir.

dar-ve-küçük-mutfak-dekorasyonu

 

 

Etiketler:

Küçük Mutfaklar İçin Harika Öneriler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Erdal Taştan dedi ki:

    kaldığım ev öğrenci evi olduğu için mutfak da doğal olarak küçük oluyor ama bu yazdıklarınızı uyguladım sanki biraz daha büyümüş gibi oldu teşekkürler 🙂

    1. İlginize Teşekkürler Erdal Bey

Sayfa başına git