Küçük Salonlara Büyük Dokunuşlar Yapabilirsiniz!

Küçük Salonlara Büyük Dokunuşlar Yapabilirsiniz!
9 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 1.143 kez okundu.

Küçük salon dekorasyonu kapsamında metrekare bakımından küçük bir salona sahipseniz, bu alanda doğru dokunuşlar yaparak muhteşem bir yaşam alanı ortaya koymak söz konusu! Bunun için tabi ki salon dekorasyonu kapsamında bazı örneklere göz atmanız ilham kaynağı edinmenize yardımcı olacaktır.

kucuk-salon

Küçük salonlar çoğu zaman gösterişsiz ve ilgi çekmeyen alanlar olarak düşünülür. Fakat dekorasyon bakımından kendisine güvenen ve zevklere sahip olan kişiler, oluşturacağı alanlar ile yüzlerce metrekarelik salonlara dahi fark atabilir. Bunun için alan darlığını avantaja çevirmeli ve kendi fırsatlarınızı ön plana çıkartmalısınız.

Küçük Salonlara Bolca Işık Uygulaması

Doğru yere konumlandırılmış bir ışık her zaman alanın daha geniş ve ferah görünmesine yardımcı olur. Bu sebeple ilk seçiminizi bolca alternatif ışıklara yöneltmelisiniz. Ev dekorasyonu kapsamında önerebileceğimiz ışık seçimleri;

 

  • Duvar köşelerine ayaklı abajurlar
  • Duvara montelenen ahşap aplik ışıklar
  • Sallanan avizeler
  • Masa üstünde duran ve gün ışığı ile depolama yapan seyyar ışıklar

Gibi seçimler yaparak salonunuzu daraltmayacak şekilde ışıklarınızı konumlandırın. Aynı zamanda sade düzeni korumaya dikkat etmelisiniz. Zira mobilya alışverişine gittiğiniz zaman sadece ‘beğenilen’ ürünleri satın almak demek, evinizde istenen kreasyonu yaratmanıza engel olur. Bu sebeple alışverişe çıkmadan önce kafanızda ufak bir hesaplama yapmalısınız. Hangi alanda, hangi ürüne ne kadar yer oluşacağını kesinleştirdikten sonra istenen tasarımı ortaya çıkartmak için hiçbir engeliniz kalmıyor. Bir diğer önemli ayrıntı ise perde seçimi! Dekorasyon fikirlerinde perde seçimini iyi yapmak demek alana daha fazla gün ışığı alınmasına ve uygun tasarımın ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

kucuk-salon-dekorasyonu3

Eğer salonunuzun alanını daraltmak istemiyorsanız orta sehpa gibi ürünleri satın alırken, birkaç farklı konumda kullanabileceğiniz ürünler olmasına dikkat edin. Yani yeri geldiği zaman orta sehpanızda yemek yiyebilmek veya normal bir sehpa olarak kullanılması önemlidir. Bir diğer öneri ise cam veya pleksi malzemeden yapılmış olan sehpalara yönelmekten geçiyor.

Küçük Salonlarda Dekorasyon İçin Alanları İyi Belirlemelisiniz

Mutlaka alanlarınız için bir ölçü almalı ve mobilya alışverişi esnasında bu boyutlara göre seçimler yapmalısınız. Böylelikle sizleri evde bekleyen kötü sürprizlerden kaçınabilirsiniz. Diğer konulara girmek pek de doğru değil. Bu sebeple sizleri örneklerle baş başa bırakıyor ve göz zevkinize uygun ürünleri seçmenizi umuyoruz. Vintage Temalı Bir Salon Dekore Etmenin İpuçları yazımızda ilginizi çekebilir.

Etiketler:

Küçük Salonlara Büyük Dokunuşlar Yapabilirsiniz! Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Güven Can dedi ki:

    bazen misafirim gelince oturma odam çok basit duruyor ben bundan rahatsız olduğum için oturma odasında yenilikler yapmayı düşünüyordum ama ne yapacağımı tam bilmediğim için direk araştırdım ve sizin siteniz ile karşılaştım güzel bir makale olmuş teşekkürler

    1. İlginize Teşekkürler

Sayfa başına git