Mutfak Fayans Desenlerini Fırça Darbeleri İle Zenginleştirmek

Mutfak Fayans Desenlerini Fırça Darbeleri İle Zenginleştirmek
25 Mart 2017 tarihinde eklendi, 2.822 kez okundu.

Popüler Mutfak Fayans Modelleri

Evin en sık kullanılan ve tüm aile bireylerinin yemek yemek için bir araya geldiği mutfakta sıklıkla vakit geçirilmekte olduğundan dekorasyonun göze hitap etmesi önemlidir. Daima temiz ve refah bir görünüme sahip olması gereken mutfakta çoğunlukla çürümeye ve böceklenmeye engel olmak için fayanslar kullanılır. Son zamanlarda en sık kullanılan mutfak fayans modelleri arasında en popüleri de fırça darbeleri ile sanatsal bir havaya kavuşmuş olanlardır. Fırça darbeleriyle şık bir görünüme kavuşmuş yüksek aşınmaya dayanıklı fayanslar ile evinizde sade ve sanatsal bir havayı yakalayarak aristokrat esintileri yansıtabilirsiniz.

Modernize Edilen Fayans Modellerinin Renklendirilmesi

En sık kullanılan mutfak fayans modelleri arasında yerini alan sade ve şık görünümlü fırça desenleri gittikçe yaygınlaşıyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise şüphesiz mutfağın bir anda rengarenk ve heyecanlı bir havaya bürünerek şenlendirilmesidir. Üzeri sırla kaplanmış seramik ya da çini anlamına gelen fayanslarınızı dilerseniz bir boya merdanesi ve kalıcı bir boya ile siz de renklendirebilir ve bambaşka bir havaya sokabilirsiniz. Mutfak ve banyo gibi su ile çok temas eden haliyle çürümeye karşı dayanıklı olması gereken alanlarda duvar kaplaması olarak değerlendirilen fayanslar yüksek sıcaklıkta pişirilmiştir ve her ne kadar ilk çıktığı zamanlarda tek tip olarak kullanılsa da günümüzde şeffaf olanlarına bile rastlamak mümkündür ve adeta bir sanat eseri niteliğindedir. Oksijen ve suyla tepkimeye girmediğinden mutfakta koku tutmayan, çabucak eskimeyen ve islenmeyen fayanslar paslanmaya karşı da dayanıklı olmasıyla  tüm buharlı ve su ile çok teması eden alanların vazgeçilmezidir.

Fırça Darbeleriyle Fayanslardan Tablo Yaratmak

En sık kullanılan mutfak fayans biçimleri genelde kare veya dikdörtgen olmakla beraber estetik kaygının gittikçe arttığı ve televizyon ya da popüler dekorasyon dergilerinde görülen evlere olan talebin artmasıyla gittikçe şeklini değiştiren fayanslar artık daha çok görsel kaygılarla da kullanılmaya başlamış ve şekil değiştirmiştir. Yuvarlak, beşgen, çokgen ve üçgen gibi pek çok şekilde sahip olabileceğiniz fayansları fırça darbeleriyle zenginleştirerek istediğiniz resmi bastırabilir, bu desenlifayansları puzzle gibi birleştirdikten sonra ortaya çıkan tablonun keyfini sürebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git