Mutlu Bir Kaçamak ” Dağ Evinde Şömineler”

Mutlu Bir Kaçamak ” Dağ Evinde Şömineler”
13 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 62 kez okundu.

Dağ Evi Şömine Seçimi

Dağ evi şömine seçimi için ısınmak amaçlı mı dekorasyon amaçlı mı kullanacağınız, baca çıkışı ve havalandırma boşluğunun olup olmaması önemlidir.

Şömine Çeşitleri

  1. Modern Şömine
  2. Klasik Şömine
  3. Rustik Şömine
  4. Taş Şömine
  5. Bacasız Şömineler

Dekorasyon İçin Şömineler

Dekorasyon için bacasız şömineler tercih etmelisiniz. Montajı ve kullanımı basit olan bacasız şömineleri dekoratif olarak kullanmak iyi bir tercih olacaktır. Aynı zamanda ısıtmayı sağlayacak ve evinizin en gözde yerinde bulunacaktır. Duvar tipi şömineler bir resim tablosu gibi duvara asılabilir ve ayaklı şömineler ise yer değiştirilebilir. Bu şöminelerin duvar tipi ve diğer çeşitleri dağ evi için dekoratif açıdan uygun bir seçim olabilir. Baca çıkışı, elektrik ve gaz sorunu olmayacağı için size kolay kullanım sunacak ve birbirinden güzel çeşitli modelleriyle hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Modern, klasik ve rustik şömineler ve diğer şömine alternatifleri de bacasız şömineler gibi dekorasyon amaçlı kullanım sağlanabilir. Modern ve lüks bir görünüm kazandırır. Son zamanlarda kullanılan bacasız şömineler ise en çok tercih edilenler arasındadır.

Isınmak için Şömineler

Dağ evinize uygun ısınmak için kullanabileceğiniz şömine modelleri arasında tercih etmeniz gereken şömine mutlaka taş şömine ve rustik şömine modelleri olmalıdır. Rustik şömine modelleri genellikle doğal taş ve ahşap yapılardan oluşan dağ evlerine uygun şöminelerdir. Rustik şöminelerin en çok kullanıldığı ülkeler arasında  Almanya, Avusturya ve İsviçre vardır. Rustik şömineler ülkemizde de klasik şömineler kadar çok kullanılmaktadır. Kırsal kesimlere ve dağ evlerine hitap eden rustik şöminelerin taban yüksekliği ise 35-40 cm kadar olmalıdır. Dağ evlerinde şömine dizaynı evin dizaynına göre de değişiklik yaratmaktadır. Dağ evlerinde dizayn genellikle ahşap yapılı olacağından hem içinizi ısıtacak hem de evinizi göze güzel görünür biçime getirecek rustik şömineleri ve taş şömineleri tercih etmelisiniz. Evinizin düzenine uyum sağlayacak ve ısıtma yönünden güçlü olacaklardır. Eski tipleri nedeniyle evinize tarihe karıştıran hoş bir hava katacaktır.Dağ evlerine dizayna uygun şöminelerde kahverengi ve siyah tonlarını kullanmayı tercih etmelisiniz. Dekorasyon fikirleri kategorisinde ki diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git