Okumakla Beslenmek

Okumakla Beslenmek
23 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 741 kez okundu.

Her ne kadar günümüz teknoloji çağı olsa da çoğu insan için kitap okumak vazgeçilmez bir keyiftir. Bazı zamanlarda kitabı elinizden bırakmak oldukça zor olabilir. Kendinize geldiğinizde, geçen zamanın yanında pek çok şeyi ertelemiş olduğunuz fark edersiniz. Ama yine de yüzünüzdeki gülümse anlatır halinizden olan hoşnutluğunuzu. Kitap okumak yemek yemek, su içmek gibidir süre sonra, bilen bilir. Bundan dolayıdır ki belki tek zararlı yanı gözlerinize olan etkisidir. Günümüzde bu, aşılmayacak bir sorun değildir. Okuma lambaları bu işin en kolay ve hızlı çözümlerinin başında gelmektedir. Ve işiniz oldukça kolaylaştırmaktadır. Okuma lambası modelleri, son dönemde hızlı şekilde gelişme göstermektedir. Bu yazımızda, okumanıza ışık tutacak modeller sunacağız.

Sağlıklı Tercihler Olsun

lambader-okuma-lambası-modelleri

Okuma sırasında, aydınlatmanız kötü ise, bu hem gözlerinizin daha çabuk yorulmasına hem de gözlerinizin daha fazla zarar görmesine neden olur. Bir araştırmaya göre, 60 yaşındaki bir göz ile 30 yaşındaki göz arasında yarı yarıya ışık ihtiyacı farkı vardır. Yaş ilerledikçe ışık ihtiyacı artar. 40 yaş ise bu ihtiyacın artmaya başladığı asgari yaş sınırıdır. Az ışıkta okuma sonucunda yorulan gözleriniz başınızın da ağrımasına neden olur. Okuma lambası seçerken dikkat edeceğiniz en önemli nokta size yeterli ışığı sağlayabilecek olmasıdır. Buna yönelik ışık yoğunluğu ne çok parlak olup gözlerinizi kamaştırmalı ne de az olup gözlerinizin yorulmasına neden olmalıdır. Buna yönelik okuma lambası stilleri mevcuttur.

Sizi Tamamlayan Stil

Tabi ki de okuma lambanıza güvenip sadece onun ışığında okuma eyleminizi gerçekleştirmeniz de doğru değildir. Okuma lambanız dışında, odada başka bir ışık kaynağı daha olması doğru olandır. Okuma lambanızı tamamlayıcı olarak kullanmalısınız. Okuma lambası fikirleri çeşitlendirilebilir. Günümüzde model seçmekte zorlanabilirsiniz. Bunun yanında kendinize uygun modeli bulabilecek seçeneğe de sahipsiniz. En cazip gelen ürün boynu bükülen lambalardır. Ayarını kendinize göre çok rahat yapabileceğiniz ve dilediğiniz yerde kullanabileceğiniz için tercihiniz sonucunda pişman olmazsınız. İçinde kullanılan ampul ise aydınlatma satan bütün mağazalarda çok rahat bulunabileceği için bu konuda da size kolaylık sağlar. Diğer bir seçenek de ışığın yoğunluğunun ayarlanabildiği dimmerli lambalardır. Burada da farklı yaşlara hitap eden bir ürün hizmetinize sunulmaktadır. Okumak büyük bir zevk, tabi ki yazmakta öyle. Yazı odalarının kaleme alındığı Makalemizde sizlere faydalı bilgiler sunacaktır.

lambader-okuma-lambası-modelleri1

manufacturer-supply-led-desk-lamp-usb-led73868371

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git