Parke Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli ?

Parke Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli ?
24 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.967 kez okundu.

Modern ev dekorasyonlarının vazgeçilmezleri arasında bulunan parke zemin döşemeleri günümüzde birçok farklı desen ve renk üzerinden kombin edinerek tercih edilmektedir. Hayatın her alanı beton ve seramik döşemelere bağlı olduğu bu dönemlerde insanlar artık ahşap ve benzeri maddelere sahip ürünler kullanmak ve çevresinde görmek istemektedir. Buna hitaben hem temizlik, hem görüntü, hem de huzur verici bir özelliğe sahip olan parke modelleri üzerine seçimler yapmaktadırlar.

PARKE SEÇİMİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  • 3 çeşit parke bulunmakta olup, bunlar; masif, laminant ve lamine parke modelleri üzerinedir. Masif biraz daha fazla masraflı olacağından diğer parke modelleri üzerine tercihlerde bulunabilirsiniz.
  • Sürekli olarak değiştirilemeyeceği için parke seçiminde ilk olarak kalite ve işlevselliğe önem vermelisiniz.
  • Kolay temizlenebilir yapıya sahip parke modeli seçmeniz sizin açınızdan oldukça faydalı olacaktır.
  • Koyu renklere sahip parke modellerinden kaçınmalısınız. Nedeni ise hem çabuk toz almakta olup, oldukça belirgin olmakta. Hem de çizik ve benzeri unsurlarda kendini belli ettirmektedir.
  • Ev dekorasyon ürünleriniz ile aynı renklerde tercihlerde bulunmanız boğucu olabilir, bu nedenle koyu renklere sahip bir ev dekorasyonuna sahipseniz açık renklerde parke modelleri tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git