Salonlar İçin Perde Seçimi

Salonlar İçin Perde Seçimi
25 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 5.596 kez okundu.

Salonlar oturma odalarından daha şık ve misafir odaklı mobilyaların kullanıldığı dekorasyonlardır. Salon dekorasyonlarının tamamlanmasının ardından perdelerin seçilmesi doğru perde seçimi yapılabilmesi için önemlidir. Bazı salonlar sadece misafirler geldiğinde kullanılırken, bazı salonlar günlük kullanımda da tercih edilebilmektedir. Seçilen tüm mobilyalar salonlarda biraz daha şık ve klasik mobilyalar olurken perde seçimleri de bu doğrultu da olmaktadır.

kahverengi-vintage-perde-modeli11521603

SALON PERDE MODELLERİ

Salon perde modelleri, genellikle tüllerin kullanıldığı ürünlerdir. Klasik modellerin daha ağırlıkta tercih edilebildiği salon perdeleri, ağır ve tok kalın perdelerle kullanılan, perde kulplarıyla zenginleştirilen ürünlerdir. Yukarı doğru tamamen kalkabilen tüller de salonlarda kullanılırken, salon perdelerinde daha ağır dantelli ve kupürlü ürünler kullanılabilmektedir.

Beyaz ve krem renk perde tercihleri genellikle tül bölümü ve kalın perdesi tek renkten oluşan ürünlerdir. Salondaki mobilyaların kontras renklerinde tercih edilen perdeler, az da olsa renkli seçeneklerle de sunulabilmektedir. Sade bir şıklık anlayışının benimsendiği salon perdelerinde bulunan tek süsleme dantel benzeri süslemelerdir. Kalın perdeler zaman zaman tek renkli ve kendinden desenli olabilmektedir.

Etiketler:

Salonlar İçin Perde Seçimi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Jale Handan dedi ki:

    Salonumda ki perdeleri çok sıkıcı buluyordum daha iyi modellere göz atarken komşumun tavsiyesiyle sizi buldum artık perde seçiminde çok daha fazla şeye dikkat edeceğim teşekkürler

    1. İlginize Teşekkürler…

Sayfa başına git