Perdelerde Kadife Dönemi Tekrar Mı Başlıyor?

Perdelerde Kadife Dönemi Tekrar Mı Başlıyor?
10 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.291 kez okundu.

Viktoryan Dönemi İle Başlayan Moda Geri Mi Dönüyor?

İlk kez Viktoryan Dönemi’nin şaşalı dekorasyon tarzının popüler olmasıyla evlere yavaş yavaş girmeye başlayan kadife perdeler, tekstil sektörünün gelişmesi ve bu pahalı kumaş türünün ucuzlamasıyla tekrar popülerleşmeye başladı. Yüzlerce desen ve ölçü çeşidinde bulunan perde modelleri evlere şıklık ve asalet katmaya devam ediyor. En pahalı ve şık görünümlü olan kumaşlardan biri olan kadifenin tarihi, dünyanın en zenginlik ve lüks dolu çağından başlıyor. Kadife perde modelleri ise geniş bir çeşit aralığına sahip olarak evinizi süslemek için raflarda yerini almış durumda.

2017-kalite-kadife-perdeler-

Popüler Kadife Perde Modelleri

Japon, düz, sade, tül hazır gibi pek çok modele sahip olan kadife perde stilleri, evinizde yüzlerce renk ve ton çeşidiyle yerini almak için sırasını bekliyor. Lüksü, şahşayı, zarafeti ve aristokrat atmosferi yaratmak için evlerde kullanılan ve sık sık tercih edilen fon perde modellerinin kullanımı ise her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Klasik stille döşenmiş odalarınızda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz kadife perdeler, İtalyan tarzı, basit sürgülü, Avusturya tarzı, roma tarzı, lüks ve pahalı görünümlü, yüksek tavan, klasik çizgili olan, dekoratif ve farklı, kompleks yapılı perde tasarımları gibi pek çok çeşitten stile sahiptir.

2017-kalite-kadife-perdeler 1

Eviniz İçin Perde Modelleri Örnekleri

Odalarınızın ve evinizin lüks, ağırbaşlı, idealist ve aristokrat bir dokunuşa bürünmesini sağlayan kadife perdelerin evinize daha asil bir dokunuş sağlaması için kadifenin dokusu çoğu zaman yeterlidir. Kadife kumaşların perde önerileri verirken başı çekmesinin en önemli sebebi kadife perde modellerinin yumuşak, sıcak ve romantik bir havaya sahip olmasıdır.  Mobilyalarınıza da yansıyan  asillik evinize netlik, yumuşaklık ve sade bir görünüm verir. En özel ve pahalı kumaşlardan biri olan kadife kalın ve asil havasıyla evinize bambaşka bir hava katarak özellikle yatak odasında romantik bir hava yakalamanızı sağlayabilir. Herkesin sık sık kullandığı ve bu nedenle çabucak aşınan ve yıpranan eşyaların tutulduğu mutfak, hol gibi alanlarda ise kadife perdenin kullanılması tavsiye edilmez.

japonperde-kalite-kadife-perdeler 1 nobility-font-b-velvet-b-font-shine-fabric-window-font-b-curtains-b-font-font-b66796758 2017-kalite-kadife-perdeler 2

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git