Retro Tarzını Odanıza Yansıtın

Retro Tarzını Odanıza Yansıtın
13 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.468 kez okundu.

Retro tarzı son dönemlerin en dikkat çeken moda akımıdır. Retro tarzı gerek günlük kıyafetlerinizde gerekse evinizde etkilerini göstermeniz mümkün. Özellikle evinizin bir köşesinde, odanızda küçük dokunuşlarla ev dekorasyonu modasının en çok tercih edilen ve en şık duran Retro havasını yakalayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken küçük detaylar da bulunmaktadır. Retro tarzına sahip olmak yerine eski ve zevksiz döşenmiş bir odaya ya da eve sahip olmak istemezsiniz.

Retro tarzı, 1940 yıllarından başlayarak 1970’li yıllara kadar olan döneminin popüler dönemini günümüzdeki yansıttığı biçimidir. Retro tarzının akımına pop art diye adlandırılan sanat akımı da katılmaktadır. Oldukça şık, zarif ve marjinal görünüme sahip olabileceğiniz Retro tarzı sizleri modanın öncüsü olarak gösterebilir. Sizi elegan bir havaya büründürecek Retro tarzını evinizde de yansıtabilirsiniz. Öncelikle dikkat etmeniz gereken noktalar modern çizgiyle eskilerin renklerini düzgün bir şekilde harmanlayabilmektir. Pop art etkilerinin gözüktüğü tablolar, resimler ile evinizin duvarlarını süsleyebilir,

Retro bir havaya sahip olabilirsiniz. Duvar boyalarının seçimlerinde düz ve 40’lı yılların renklerini seçebilir, dönemi yansıtan duvar kâğıtlarını kullanabilir,  eşyalarınıza uygun bir tonda boyayabilirsiniz. Boya seçimlerinizi Retro havasını yansıtacak renklerde yapmanız, bu havayı yakalamanızda büyük kolaylık sağlayacaktır. Mobilyalarınızı seçerken de bu Retro renklere dikkat edebilir, odanızda

Retro renk akımını sağlayabilirsiniz. Mobilya seçimi yaparken eski dönemlerin geniş ve renkli minderlere sahip kanepe ve oturma gruplarından yararlanabilirsiniz. Retro havasını en iyi şekilde yansıtan mobilyalardı ve o dönemin izlerini taşıyan eşya seçiminde bulunmanız sizleri Retro bir odaya sahip olmanızı sağlayacaktır. Retro dokusunu sahip eşya seçimine de dikkat edebilirsiniz. Tüylü, kabarık halılar, kadifeler gibi ürünlere yönelmelisiniz. Aksesuar seçimi yaparken de dikkat etmeniz gereken hususlar dönemi yansıtan lav lambalar, kabarık halılar, büyük heykeller, o dönemi yansıtan sehpalar, tabureler seçiminde bulunmanız odanıza Retro bir havaya bürünmenizi sağlayacaktır.

Retro tarzı odanıza ve evinize kolayca uygulayabilirsiniz. Dilerseniz odanızı baştan aşağıya, duvar renginden eşyalarınızın seçimine kadar Retro vurgular kullanarak uygulayabilirsiniz. Dilerseniz de odanızda aksesuar seçimlerinde Retro havasını yansıtan eşya seçimlerinde bulunabilir, pop art etkisinde olan tablolarla duvarlarınızı süsleyerek Retro havasına ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git