Stüdyo Dairelere Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Stüdyo Dairelere Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri
8 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 325 kez okundu.

Dekorasyon fikirleri kapsamında birçok kullanıcı stüdyo daireler için yapılacak olan kreasyon çalışmalarına araştırmalar yapıyor. 1+0 olarak tasarlanan ve ebadı bakımından küçük olan bu daireler için minimal seviyede yapılacak harcamalar ile şık bir kombin yaratılabilir.

studyo-daire_dekorasyonu-2

Özellikle Türkiye’de bekar nüfusunun yoğunlukta olması, Home-Office çalışma mantığının yaygınlaşması ve dairelerde yaşanan metrekare fiyatında ki artış sebebiyle 1+0 dairelere gösterilen ilgi çığ gibi büyüyor. Yaşam alanlarını tek bir odada barındırmasından dolayı bu alanlar için ev dekorasyonu kapsamında araştırmalar devam ediyor. fonksiyonel olarak uygulanacak bir fikir ile mekanınızı harika bir alana çevirmek mümkün!

1+0 Evinize Öneriler

Eğer 1+0 bir eve sahipseniz bunun için ilk tercih renk olmalı! Unutmamalıyız ki pastel ve açık tonlar her zaman bulunduğu alanı daha geniş gösterme konusunda doğru tercihtir. Bu sebeple ferah bir daireye ulaşabilmek için beyaz, krem, sarı, mavi, gri, uçuk yeşil gibi tonlar tercih edilebilir. 1+0 evlerde bir diğer handikap ise Amerikan mutfak! Artık tüm evlerde alışageldiğimiz Amerikan mutfak kavramı evinizi daha dekoratif bir hale çevirebilir.

studyo-daire_dekorasyonu-1

Bu da dekorasyon fikirleri araştıranların daha kesin sonuçlar almasına yardımcı olan bir durumdur. Stüdyo daireleri daha kullanışlı hale dönüştürebilmek adına bir diğer önerimiz ise yatak odası ile oturma bölümünü birbirinden farklı bir şekilde kurgulamanız! Bunun için odaları bölmenizi sağlayacak bazı aparatlara ihtiyaç duyulabilir. Seyyar duvar olarak adlandırılan bu aparatlar evinizi bölümleme ve 1+1 konumuna çevirme konusunda doğru tercihtir. Nitekim misafiriniz ya da herhangi bir arkadaşınız konuk olduğu zaman daha geniş bir eve sahip olduğunuzu ortaya çıkartabilirsiniz.

1+0 Dairelere Mobilya Seçimi

1+0 daireler için ev dekorasyonu kapsamında mobilya arıyorsanız mutlaka kullanışlı, az yer kaplayan ve birden fazla görev gören ürünlere yönelebilirsiniz. Yeterli depolama alanı yaratabilmek için duvarlara raf çakmak, orta sehpayı yemek masası olarak kullanmak veya koltuğunuzu L seçip, aynı zamanda açılabilir koltuğa sahip olmak bir anda yaşam alanınızı birkaç kat genişletmenizi sağlayacak faktör olarak öne çıkmaktadır. Dekorasyon fikirleri kapsamında sunacağımız birkaç farklı fotoğraf ile ilham almanızı sağlıyoruz.Çatı Katı Dekorasyon fikirlerimize de göz atmak isteyebilirsiniz.

studyo-daire_dekorasyonu-4

Etiketler:

Stüdyo Dairelere Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Alev İmza dedi ki:

    tek başıma kaldığım ev için nasıl daha güzel bir ortam yaratması için araştırma yaptım bir çok web sitede denilenler çok basit kaldı sizin söyledikleriniz gerçekten evime renk kattı 🙂

    1. İlginize Teşekkürler Alev Hanım

Sayfa başına git