Tarzınızı Evinize Yansıtan Küçük Detaylar

Tarzınızı Evinize Yansıtan Küçük Detaylar
28 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 4.986 kez okundu.

Ev yaşamınızı geçirdiğiniz, her türlü duyguyu sevdiklerinizle beraber paylaştığınız bir yuvadır aynı zamanda. Bu yüzden evinizde hayata bakışınızı, düşüncelerinizi, zevkinizi ve yaşam biçiminizi oluşturursunuz. Bütün bunların dışa vurumu olan kendi tarzınızı evinize yansıtan küçük detaylar kullanarak yaptığınızda, eviniz size özel, sizi yansıtan sıcak ve içinde bulunmaktan zevk aldığınız bir yaşamsal mekana dönüşecektir.  Evinizi kendinize ve zevkinize uygun tasarlarken çok sevdiğiniz bir eşyayı veya objeyi odak alarak başlayabilirsiniz.

Tarzınızı evinize yansıtan küçük detaylar için en iyi değerlendirebileceğiniz alanlar boş duvarlarınızdır. Örneğin anılarınızı yansıtan fotoğraflar  hem sizi hem de hayatınızı yansıtırlar. Bunları sizin renklerinizi yansıtan çerçevelere koyarak duvarlarınızda görmek içinizi ısıtır. Hatta görmekten va bakmaktan mutlu olacağınız mektupları da aynı şekilde çerçeveleyip boş bir duvarınıza koyabilirsiniz.  Böylece bir anlamda da kendi tablolarınızı kendiniz yaratmış olursunuz. Aynı şekilde, bir duvarınızda sevdiğiniz bir aynayı kullanabilirsiniz. Tarzınızı yansıtan küçük detaylardan bir diğeri de perdelerdir. İlk adım eşyalarınızın renkleriyle uyumlu perdeler seçmek olacaktır. Eğer kendiniz dikebiliyorsanız işiniz daha da kolaylaşacak ve istediğiniz modeli oluşturabileceksiniz. Eğer mevcut perdelerinizin sizin tarzınızı yansıtmadığını düşünüyorsanız, sizi yansıtan küçük dekoratif detaylarla kendize uygun hale getirebilirsiniz.

Çok sevdiğiniz aksesuarlarınızla perdelerinizi detaylandırıp süsleyebilirsiniz. Her odanızda farklı perde kombinleri ve sevdiğiniz küçük aksesuarlarla sizi yansıtan pencereler oluşturabilirsiniz. Örneğin rustik bir perde sisteminiz varsa çok sevdiğiniz bir fularınızı veya kolyenizi perdelerinizin üzerinde kullanmak size özel bir detay olacaktır. Veya sevdiğiniz bir bibloyu perdenizi toplayacak bir aksesuara dönüştürebilirsiniz.  Veya ortamda tarzınızı yansıttığını düşündüğünüz  yastıklar kullanabilirsiniz.

Sevdiğiniz bir bitkiyi evinizin en sevdiğiniz köşesinde bulundurmakda sizden bir yansıma olacaktır. Kendi yaptığınız el işlerinden oluşturacağınız bir köşe hem sizi hem de tarzınızı gösterecektir. Biriktirdiğiniz objeler varsa bunlardan oluşturacağınız çekici bir köşe dekorasyonunuza daha da kişisellik katacak ve tarzınızı yansıtacaktır. Astrolojiye inanıyorsanız burcunuzla ilgili sembolleri dekorasyonunuzda kullanmak da tarzınızı evinizde yansıtabileceğiniz iyi bir detaydır.  Kendi üzerinizde taşımaktan da hoşlandığınız renk ve desenleri dekorasyonunuzda da kullanarak sizi yansıtan küçük farklılıklar yapabilirsiniz.

Tarzınızı evinize yansıtan küçük detaylar ile yaşadığınız mekanları kişiselleştirerek size uygun ortamlar yaratmak, hem sizin  hem de evinizin olumlu havasını arttıracak ve rahat etmenizi sağlayacaktır. Bunları küçük bütçelerle yapmak ise size daha da zevkli gelecektir. Bir anlamda aslında kendinizi ait hissettiğiniz renklerle ve eşyalarla yaşayacaksınız.

Etiketler:

Tarzınızı Evinize Yansıtan Küçük Detaylar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. İrem Adıvar dedi ki:

    Ya ben aslında daha parlak şeyleri seviyorum ama evime yansıtamıyordum ve bugün bu yazıyı gördüm en kısa zamanda uygulayacağım çok teşekküler

    1. İlginize Teşekkürler

Sayfa başına git