Televizyon Odasında Film Keyfinizi Arttıracak Mobilyalar

Televizyon Odasında Film Keyfinizi Arttıracak Mobilyalar
7 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.959 kez okundu.

Oturma Odası ve Televizyon Odası İçin Mobilya Fikirleri

Evin en rahat ve keyif verici olan köşelerinden olan televizyon odalarını zevkinize ve klasik bir televizyon odasının temel gerekliliklerine göre dekore etmek son derece zorlayıcı ve aynı zamanda eğlenceli bir iştir. TV odası olarak da kullanılan oturma odası için raf önerileri ise filmin koyulacağı yer odanın en önemli odak noktası olduğu için en önemli kısımdır. Rafların yanı sıra televizyonun konumlandırıldığı yer de odanın en önemli konumlarından biridir. Televizyonun duvar ünitesi üzerinde mi, televizyon sehpası üzerinde mi ya da duvar yüzeyine monte edilmiş mi olması evin atmosferini etkileyen son derece önemli bir faktördür.

2016-oturma-odasi-televizyon-uenitesi-modelleri-en-guezel-oturma-odasi-modelleri40320842Film Arşivlerini Konumlandırmak

Televizyon ünitesinin yanına konulan filmlerin bulunduğu arşivin estetik görünümü ise belli bir simetri yaratacak şekilde odanın dekorasyonunu tamamlamalıdır. Bu yüzden televizyon odası dekore etmenin mühim aşamalarından biri de arşiv saklamak için raf modelleri hakkında kapsamlı bir araştırma yaparak doğru kararı vermektir. Televizyonun önünde bulunduğu duvarın odak noktası daha belirgin hale gelsin diye kullanılabilecek masrafsız duvar kağıtları ve duvar panelleri ise televizyon odasına bambaşka bir hava katabilir. Bir diğer maliyetsiz ancak odaya lüks ve refah bir hava katan teknik ise sehpa,koltuk, berjer ya da konsol gibi mobilya bileşenleriyle evin genel simetri ve havasını muhafaza edebilmektir.

DVD’leri Koymak İçin Raf Fikirleri

Duvar üzerine monte edilmiş televizyonun en önemli yararı şüphesiz ki alandan edilen tasarrufun odaya başka dekorasyon parçaları koyabilmek için yer açmasıdır. Köşe koltuk takımları, kanepe ve televizyon izlerken dinlenilebilecek alanlar için metreküp bazında açılan yerler başka amaçlarla da kullanılabilinir. Kanepe ve koltukların televizyona dönük olması ise odanın tam bir bütünlük halinde olmasını sağlar. Son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan televizyon odalarıyla birlikte kendilerini geliştiren dekorasyon markaları dvdler için raf fikirleri çeşitliliği açısından kendisini sürekli geliştirmekte. Özellikle duvara monte edilmesi tercih edilen raflar günümüzde sık sık kullanılmakta.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git