Vintage Temalı Bir Salon Dekore Etmenin İpuçları

Vintage Temalı Bir Salon Dekore Etmenin İpuçları
11 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.632 kez okundu.

Vintage Kavramı Nedir?

vintage-dekorasyon

Vintage kavramı, günümüzde sık sık kullanılmasına rağmen pek az insan tarafından gerçek tanımı yapılabilen bir terimdir. Sıklıkla antika kelimesi ile karıştırılır ve bunun yerine kullanılsa da aslında vintage çok daha yeni olan eşya, kıyafet ve mobilyalar için kullanılırken bir ürünün antika sayılabilmesi için en az 50 yıl geçmesi gerekir. Vintage nedir sorusunun asıl cevabı ise, geçmiş yıllardaki belli bir döneme ait olan özel ve sınırlı sayıdaki parçaları içeren koleksiyonlara verilen bir moda terimi ismi olduğudur. Bir eşyanın vintage sayılabilmesi içinse belli bir geçmişi olması gerektiği gibi belli başlı gereklilikler vardır.

Vintage Aksesuarlar İle Salonunuzu Farklılaştırın

vintage-dekorasyon-modelleri55138144

Sizler de vintage aksesuarlar ile harmanlayacağınız ev dekorasyonunuzla modern tasarımlı salonunuzu vintage stili ile çeşitlendirip zenginleştirebilirsiniz. Geçmişin incelikle tasarlanan ikonikleşmiş koleksiyon parçalarını modern salon mobilyaları ile kombin ederek evinizin tıpkı bir filmden fırlamış sahne görüntüsüne sahip olmasını sağlayabilir, şehir içinde modern kent yaşamından sıyrılabileceğiniz fantastik ve asil bir stil yakalayabilirsiniz. Özellikle geçmişe dair değerlere ve işçiliklere hayran olan nostaljik insanların tercih ettiği vintage parçalar ile salonunuzu baştan yaratabilirsiniz. Salonunuz için aradığınız vintage aksesuarları artık Londra, New York,Paris gibi bir dünya başkenti haline gelmiş ve bu parçaların yanı sıra keşfedilmemiş Osmanlı’dan miras vintage parçaları da bulabileceğiniz İstanbul’dan elde edebilirsiniz. Keşfedilmeyen vintage parçalarla salonunuzu zenginleştirmek için adeta bir cennet olan İstanbul’daki esnaflardan eşsiz ve özel koleksiyonlara ait vintage parçalara ulaşabilirsiniz.

Salonunuza Sofistike Bir Hava Katmak İçin Gerekli Vintage Parçalar

vintage-284776870

Salonunuz için kullanabileceğiniz başlıca vintage parçalar arasında, eski olmasına rağmen fazla yıpranmamış olabilecek kumaşları seçmek gerekiyor. Evin daha az kullanılan mobilya ve aksesuarlar ise bu seçenekler arasında yer alıyor. İkinci el eşyaları kullanmanın sofistikeleştirildiği vintage tarzı siz de benimseyip, evinize heyecan katıp farklılaştırmak istiyorsanız salonlar için vintage mobilya modellerine göz atmalısınız. Belli bir geçmişe sahip olan ya da belli bir akıma ait olan parçalarla siz de salonunuzu stil sahibi yaparak diğer evlerden farklı kılabilir, imzanızı vintage parçalarla atabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git