Yatak Odası Dekorasyonu ile Odanızı Genişletecek 5 Dekorasyon Hilesi

Yatak Odası Dekorasyonu ile Odanızı Genişletecek 5 Dekorasyon Hilesi
3 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 1.298 kez okundu.

Yatak odası dekorasyonu kapsamında bu alan, her daim yaşam alanı sahiplerinin bir numaralı düzen bölgesi olarak görülüyor. Daha fazla vakit geçirdiğimiz ve partnerimizle özel dakikalar yaşadığımız bu alanın daha geniş olması kitlelere kullanımı bakımından da birçok avantajı sunar. Çoğu zaman metrekare bakımından küçük olan yatak odalarını düzenleyebilmek veya daha ferah bir hale dönüştürebilmek için dekorasyon hileleri denesek de kesin sonuçlar alamamaktayız. Bu durum her odanın yapısına göre değişim gösteren bir süreç olarak görülüyor. 2018 yılı itibariyle dekorasyon fikirleri sunan ekibimiz, yatak odanızı 5 farklı hile ile çok daha geniş göstermenizi sağlıyor.

Yatak Odası Dekorasyonuna Harika Dokunuşlar

  1. Az eşya kullanın ve minimal tasarım yaratın.

Odanızda az eşya kullanmanız demek yaşam alanını daha geniş kullanmanızı sağlar. Detay ve çok yer kaplayan eşyalardan hemen kurtulmanızı öneriyoruz. Yatak odası için bir gardırop, bir yatak, 2 komodin ve istenirse bir de TV yeterli olacaktır. Aynı zamanda aksesuarlar ile odanızın çeşitli yerlerini yer kaplamayacak şekilde donatabilirsiniz.

  1. Doğru renk seçimi!

Renk seçimleri bu alanda oldukça önemlidir. Yatak odası dekorasyonu kurarken daha fazla soğuk renklere yönelmenizi öneriyoruz. Beyaz, krem, mavi tonları, yeşil tonlar ile daha derin bir görünüm yakalayabilecek ve geniş bir alana sahip olabileceksiniz.

  1. Geniş halılara yönelin.

Yatağın alt bölümünden uzanan geniş halılar ile odanızın metrekaresini çok daha fazla gösterebilirsiniz. Her ne kadar küçük bir odaya sahip olsanız da, yatak altından başlayan halılar ile hem odanızda fazla yer kaplamaz, hem de genişliği yakalayabilirsiniz.

  1. Sürgülü kapılar tercih edin.

Sürgülü kapılar sayesinde odanın içine doğru açılan ve ‘ölü bölge’ olarak kullanılmayan alanlardan kurtulabilirsiniz. Daha geniş bir odaya sahip olabilmek için sürgülü dolap tercihleri gayet mantıklı ve makuldür. Dekorasyon fikirleri için harika bir öneri!

  1. Doğal ışık kullanın.

Gün ışığından faydalanmak odanızı olduğundan daha geniş göstermeyi sağlar. Işık hilelerinin bir odayı genişletme veya daraltma konusunda tercih edildiği bilinmektedir. Bunun da en güzel örneği dizi ve film setleridir. Birçok sette ışık hileleri ile odaların veya dış mekanların genişletildiği biliniyor. Bu sebeple kalın perde tercih etmeyin ve odanızın olabildiğince gün ışığı almasını sağlayın. Yatak odası dekorasyonunda çok sık tercih ediliyor.

Etiketler:

Yatak Odası Dekorasyonu ile Odanızı Genişletecek 5 Dekorasyon Hilesi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Sibel Çelik dedi ki:

    Haziran 2018 de inşallah evlenecem.Evim için herşeyi neredeyse tamamladık çeyiz de hazır sadece yatak odası kaldı onu da ne yapacağımı bilmezken sizin makalenizi okuduk dan sonra ne yapacağıma karar verdim 🙂

    1. Faydalı bilgiler sunabildiysek ne mutlu bize Mutluluklar Sibel Hanım.

Sayfa başına git