Yatak Odasına Özel Üç Boyutlu Tasarımlar

Yatak Odasına Özel Üç Boyutlu Tasarımlar
10 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.176 kez okundu.

Evin her bir odası tasarım, renk, desen açısından farklılık göstermektedir. Kişisel zevkler ile de değişebilecek olan aksesuarlar, her evin farklı bir dekorasyonunun olmasını sağlamaktadır. Yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı diye düşünülecek olursa, renk ve desen gibi öznel yargılar haricinde, geniş bir oda nasıl değerlendirilebilir ya da küçük bir oda nasıl kullanışlı hale gelebilir şeklinde tavsiyeler sunulabilmektedir.

Odanın büyüklük – küçüklük değerleri haricinde, odanın kare – dikdörtgen gibi geometrik yanı da önem kazanmaktadır. Büyük ya da küçük olması bu geometrik değerlerle birlikte anılması gerektiğini ortaya koymaktadır. Aksesuarların kullanım alanları doğru değerlendirilmeli ve odanın genişlik ölçüleri lehine bir duruma dönüştürülmelidir.

Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan ve basit bir şekilde temin edebileceğiniz, kolaylık dekore edeceğiniz ürünler arasında duvar kağıtları gelmektedir. Duvar kağıtları, zaman zaman farklı düzenlemeler ile karşımıza çıksa da eski bir kullanıma sahiptir. Duvar kağıdı bir dönemin en meşhur kullanım alanı olan ve tüm duvarı çevreleyen bir üründü. Sonrasında bunlar daha küçük manzaralara, fotoğraflara şimdi de üç boyutlu kağıtlara dönüştü. Aksesuar olarak ve süsleme açısından evlerin şenliği haline gelen duvar kağıtları, gelişim göstererek iç açan manzaraları ile keyifli bir dekor ürünü haline geldi.

Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Dekoru en zor olarak düşünülen tasarımlar her zaman küçük alanlar olmuştur. Küçük alanlar aksesuarlarını fırsata dönüştürmek en önemli etken oluşturur. Eğer dikdörtgen şeklinde ve iki paralel duvar arasında az mesafe bulunmakta ise bu alanı en doğru biçimde değerlendirmek gerekmektedir. Birbirine paralel bu duvarların bir tanesi; bir duvarınızın aynalı ile süslenmesidir. Ayna her zaman her alan için genişlik, aydınlık sağlayan ve ferahlık veren bir ortam oluşturmaktadır. Diğer duvar ise; açık renklerde bir manzara, göğe yükselen bir merdiven, tren rayları şeklinde ufku görünmeyen bir üç boyutlu duvar kağıdı olması halinde alan genişlemesi gözle görülür bir fark geliştirecektir.

Küçük yatak odası dekorasyon fikirleri arasında doğru ayna kullanımı ve günümüz gözdesi üç boyutlu duvar kağıtları gösterilebilmektedir. Dilerseniz bir duvarınızı tüm duvarı çerçeveleyecek şekilde ayna kaplayabilirsiniz. Sonrasında kapıdan girişte sizi karşılayacak olan ilk duvarı ferah ve aydınlık sağlayabilecek; manzaralar, figürler ile süsleyebilirsiniz.

Evinizin yatak odası yeterli miktarda büyüklüğe sahip olmayabilir. Ancak bu odalarınız feraha kavuşturmak adına birkaç püf nokta ile avantaja dönüştürebilmektesiniz. Yatak odası dekorasyon önerileri arasında başlıca gelen üç boyutlu duvar kağıtları, doğru kullanımda aynalar ve özellikle de açık renk konsept ile düzenlenmiş mobilyalardır. Tüm bunları dikkate alarak küçük bir oda olarak görünen yatak odalarınızı genişletebilmektesiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git