Yazlık Evlerde Mavi Beyaz Ev Dekorasyonu İle Minimalizmi Yakalamak

Yazlık Evlerde Mavi Beyaz Ev Dekorasyonu İle Minimalizmi Yakalamak
21 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.431 kez okundu.

Mavi Beyaz Kombinasyonu İle Minimalizmi Yakalamak

Yazlık evlerin fazla sıcak olmamasını sağlamak için eski zamanlardan beri pek çok çözüm önerisi bulunmuştur. Bunlardan biri de güneşi yansıtarak evi daha serin tutan beyaz ve açık mavi gibi diğer açık renk ve tonları evin genelinde kullanmaktır. Fazla hiçbir eşyaya yer verilmeyen minimalizm ağırlıklı evlerin sunduğu rahatlatıcı etki yazlık evlere dinlenmeye gelen insanlara çok iyi gelecektir. Yazlık evlerde mavi-beyaz hakimiyetinde minimalizmin son zamanlarda ünlüler tarafından da sık kullanıldığı ve bu muhteşem ikilinin dekorasyon dergilerinin kapağını sık sık süslediği biliniyor. Yazlık evlerde minimal dekorasyon minimalist çizgideki beyaz mavi hakimiyetinde son derece lüks ve sade bir atmosfer yaratıyor.

6685-lacivert-ve-beyazin-hakimiyeti98857246

 

Sadeliğin Yazlık Evlere Girişi ve Popüler Aksesuarlar

Sadeliğin moda olduğu ve “less is more” akımının yaygınlaştığı günümüzde birbiriyle uyumlu renkler olan mavi ile beyaz bu sadeliği çeşitlilikle harmanlayarak yakalayabilen nadir kombinlerden. Özellikle ege sahil kasabalarında görülen beyaz renkli evlerle mavi renkli cam çerçeveleri bu duruma olan özentinin yerini evin içinde de almasına sebep oldu. Bu nedenle yazlık evler için mavi-beyaz renkte aksesuarlar her zamankinden daha çok satılmaya başlandı. Mavi beyaz dekorasyon örnekleri incelenirse efektif ve yaratıcı olarak yapılan kombinasyonların dört mevsim kullanılabileceği görülür. Genelde eve modern ve minimalist bir hava katan mavi-beyaz aksesuarlar bahçe kültüründe de iç açıcı bir hava yaratıyor.

4883-pudra-beyaz-hakimiyeti80770707

Minimalizm Tanımı

Son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşan minimalizm kavramı dekorasyon dünyasında da yerini aldı. Minimalizm nedir sorusuna verilecek en doğru cevap “sadecilik” olabilir. Modern sanat ve müzikte doğan, kökeni 1960’lı yıllara dayanan bir akım olan minimalizme minimal sanat ya da ABC sanatı da denir. Sadelik ve nesnelliği ön planda tutan minimalizm az eşya ile daha zengin ve lüks bir görünüm yaratarak şaşayı ve aristokrasiyi modernize etme amacını güder. İnsan hayatındaki maddi ve manevi ihtiyaç ve unsurları sınırlayarak minimuma indirmek minimalizmin en önemli amacıdır.

7309-balkon74358923cdnhomedesigning5961165479-pastel-renklerle-cocuk-odasi-dekorasyonu2569409

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git