Yemek Odası Takımları İçin Önemli Püf Noktaları

Yemek Odası Takımları İçin Önemli Püf Noktaları
22 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.804 kez okundu.

Yemek odası dekorasyonu fikirlerimize geçmeden önce önemli bir hususu belirtmekte fayda var. Kimi evlerde ayrı bir yemek odası oluşturma imkanı varken kimi evlerde de bu imkan olmayabilir veyahut yemek odasını ayırmak ya da birleştirmek tercih edilmeyebilir. Öncelikle salonda yemek odasının da yer almasını isteyenler için yemek masasının nereye konması gerektiği ile ilgili önerilerimizi sunacağız:

Yemek Odası Takımları İçin Tavsiyeler

Eğer salonunuz dikdörtgen şeklinde ise yemek odası takımlarınızı dikdörtgen şeklindeki çıkıntıya yerleştirebilirsiniz. Buradaki en önemli husus yemek masanız alana paralel olmalıdır. Hatta dikdörtgen bir yemek masası kullanmanız ortamı daha zengin kılabilir. Dikdörtgen bir odanın şeklini dengelemek için yuvarlak yemek masası kullanarak da küçük alanları daha geniş gösterebilirsiniz. Küçük bir kitaplık ile oturma odasıyla yemek odasını ayırabilirsiniz.

Salonunuz kare bir şekilde ise oturma odasının büyük koltuğunun hemen arkasına konsol konularak yemek masası da bunun karşısına konacak şekilde dizayn edilebilir. Yemek masasının, büyük koltuğa ve konsola paralel olması alanın daraltılmaması açısından önemlilik arz eder. Kare salonlar için en ideal yemek masası yuvarlak yemek masasıdır.

Oda tiplerine göre masanın yerleştirilme şeklinin dışında yemek masasının salondaki yeri ile ilgili püf noktalar;

Yemek masası sandalyeleri rahat hareket ettirilebilmeli ve sandalyeler çekildiğinde misafirler sandalyelere rahat oturabilmelidirler.

Yemek masası mutfağa daha yakın olmalıdır ki mutfaktan getirilen malzemeler rahatlıkla masaya yerleştirilebilsin.

Yemek masasının TV’yi görüyor olması da önemli hususlardan biridir.

Yemek odanız bir salonda değil de ayrı bir odada yer alsın istiyorsanız bu durumda yemek odası dekorasyonunu nasıl yapmalıyız sorusuna cevap vereceğiz:

Öncelikle renkli duvar kağıtları kullanmalıyız. Renkli duvar kağıtları iştah açmaya yarayan kırmızı bir renk tonu olabilir ya da misafirlerimizle keyifli zaman geçirebileceğimiz farklı bir renk olabilir. Ancak Burada dikkat edilmesi gereken husus duvar renkleri dekorasyon ile alakasız olmamalıdır

Yemek odası duvarlarında aynalar yer alabilir. Aynalar odanın daha ferah ve geniş olmasını sağlayacaktır.

Yemek odalarınızda kullandığınız takımlar rahat ve konforlu olmalıdır.

Yemek masası etrafındaki sandalyelerin renk ve desenleri de önemlidir. Böylece yemek odanız daha eğlenceli bir hale gelebilir.

Son olarak yemek masasının üzerinden sarkan alçak ışıklandırmalar da odanıza ayrı bir hava katacaktır.

Bu yazımızda sizlere de örnek olması açısından birkaç tane yemek odası dekorasyonu örneği paylaştık. Burada yer alan yemek odası dekorasyon örneklerini hem salon ile birlikte olan yemek odalarınızda hem de özel olarak tahsis etmiş olduğunuz yemek odasında kullanabilirsiniz. Ayrıca Salonda Hükmü Büyük: Yemek Masaları yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git