Yeni Ev Dekorasyonu Trendleri

Yeni Ev Dekorasyonu Trendleri
25 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.456 kez okundu.

Son yıllarda insanlar arasındaki etkileşimin kolaylaşması ve gelişmesi sonucu her alanda olduğu gibi ev dekorasyonunda da trendler sürekli değişmekte.Ev dekorasyonu temalı web siteleri, sosyal paylaşım sayfaları ve bloglar gibi çeşitli dijital ortamlarda bu değişimleri takip etmek mümkün. Ayrıca dekorasyon içerikli birçok yerli ve yabancı  dergiye de ulaşarak vizyonumuzu geliştirebilmekteyiz.

Bu noktada asıl önemli olan zevk ve beğenilerin kişiden kişiye değişmesi ve farklı kültürlerin alışkanlıkları ve beğeni algısının göreceli olduğu varsayımından yola çıkarak trend olan bir akımın yada objenin bize ne derece hitap ettiği gerçeğidir.

Yeni Dekorasyon Trendleri Neler ?

Ağırlıklı olarak yabancı kaynaklardan yaptığım araştırmalardan çıkardığım sonuç yeni ev dekorasyonu trendleri en çok mutfak tasarımlarını etkilemiş. Mutfak dolabı modelleri standart olan tek renk dolap kapağı yerine çift renkli kapak kombinasyonlarına yoğunlaşmış. Ayrıca mutfaklarda siyah metal mutfak gereçleri de çok gözde durumda. Mutfak adaları da biraz daha işlevsellik kazanarak ekstra depolama alanları barındırmakta. Zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz salonlarımız ise eşya bolluğundan sıyrılıp daha sade ve az teknolojik ekipmanla samimi bir ortama bürünmekte.

Zemin döşemelerinde ise parke renkleri ahşaba daha yakın, parke genişlikleri ise standart ölçülerden daha geniş durumda. Duvarlarda niş uygulamalar yine trend, ağırlıklı olarak beyaz rengin kullanıldığı niş uygulamalar doğru projelendirme ve işlevsellik olarak ihtiyacı karşılaması durumda ortama farklı bir hava katmakta. Yeni banyo modelleri ise sanki küçük bir salon havasında, yeşil bitkiler ve farklı objeler ile banyolar normal işlevi dışında küçük bir yaşamı alanı imkanı sunmakta. Dekorasyona hakim renkler olarak ise koyu yeşil ve mavi renkler ağırlıkta, en azından benim incelediğim kaynaklarda durum böyle. Sonuç olarak dekorasyon çok geniş bir kavram ve hitap noktası insanlar olduğu için yazımızın başında da belirttiğimiz gibi algı ve beğeniler değişebilir. Umarım yazımız bir nebzede olsa sizlere fayda sağlamıştır. Yeni yazılarımızda görüşmek ümidi ile.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git