Zemin Dekorasyonunda Alüminyum Süpürgelik Şıklığı

Zemin Dekorasyonunda Alüminyum Süpürgelik Şıklığı
24 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 474 kez okundu.

Günümüzün modern ve dekoratif yapılarına uyum sağlaması açısından en çok alüminyum süpürgelik profili tercih edilmektedir.  Alüminyum süpürgelik, yatay veya dikey yönlerde oluşan kırılma ve çatlamalar sonucu oluşan bozulmaların gizlenmesi, duvar ve zeminin birleştiği noktalardaki; alçı, boya, badana ve inşaat kusurlarını kapatmak ve açıkta duran kabloları gizlemek amacıyla kullanılan mükemmel bir zemin dekorasyonu tamamlayıcısıdır. Kalabalık ve modern yapılarda iç mekân tasarımının uygulanmasında alüminyum süpürgelik modelleri oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Mat, parlak ve kimyasallı eloksal kaplama gibi çeşitli renklere sahip olan alüminyum profiller, modern yapılardaki zemin dekorasyonunun vazgeçilmez ögeleri haline gelmiştir.

Alüminyum Süpürgelikler ile Dekoratif Alanlar

 Çizilmez, paslanmaz, deforme olmaz yapısıyla zemin bütünlüğü sağlayan alüminyum profiller, kolay monte edilmeleri ve ekonomik fiyatlarıyla en çok tercih edilen zemin dekorasyon aksesuarlarından biridir.  Dinamizmin yüksek olduğu kalabalık alanlar; ofisler, devlet daireleri ve hastaneler gibi mekanlar için üretilen bu modeller, aşınmaya karşı dayanıklı ve estetik görünümleriyle zemin dekorasyonunun vazgeçilmez unsurları arasındadır. Birbirinden şık renklere ve yüzeye sahip alüminyum profil modelleri ile zemin ve duvarların kesiştiği noktalar boyut değiştirir ve bu değişim mekanlara şık ve düzenli bir hava getirir.

Örneğin; yüzlerce kablonun kullanıldığı ofis ortamlarında alüminyum profillerle etrafa yayılan kablolar göz önünden ve ayak altından kaldırılarak kamufle edilir. Hastane ve devlet dairesi gibi insanların yoğun olarak girip çıktığı alanlarda ayak darbelerine karşı duvarlar ve boya korunur. Yine bu alanlarda da kabloları profillerin arkasında mükemmel bir biçimde kamufle etme imkanı vardır.

Estetik Görünümlü Alüminyum Süpürgelik Modelleri

 Alüminyum profiller, çarpmalara karşı son derece dayanıklı yapılarının yanı sıra estetik ve zarif görünümleriyle de mekanlara bütünlük katar. Son teknolojiyle üretilen yeni nesil alüminyum süpürgelik modelleri farklı kalınlık, genişlik ve boyutlara sahiptir. Mekanın büyüklüğüne kalabalıklığına ya da tamamen firmalara özel seçimlere göre döşenen birçok alüminyum profil modeli vardır. Bu modeller vidalarla monte edilebildiği gibi, ürünün çeşidine göre yapıştırıcı bant veya silikonla da kolayca monte edilebilmektedir. Parke, mermer, granit, halı veya seramik zeminlerin duvarla birleşim noktasında oluşan çirkin görüntüyü mükemmel bir biçimde kamufle eden alüminyum profil çeşitleri, her türlü zeminle uyum sağlayan estetik görünümleriyle göz doldurur. Çeşitli renklere ve yüzeye sahip alüminyum profillerle yaşam alanlarınız dekoratif ve zarif görünür.

Eni 100 mm, boyu 3mt, kalınlığı 18 mm olan süpürgelik modelleri, geniş görünümleriyle uygulandıkları alana derinlik ve genişlik katar. En ve boy oranları 60-70-80-90 mm, kalınlıkları 15 ve 18 mm arasında değişen aliminyum süpürgelik modelleri de çeşitli zeminlerde uygulanmakta ve yaşam alanlarını güzelleştirmektedir.

Birbirinden modern alüminyum süpürgelik ürünlerine Parke Sepeti üzerinden ulaşabilir, dilerseniz numune isteyebilir ya da beğendiğiniz ürünü sepete ekleyerek hemen satın alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git